4A Emekli Ödeme Bilgileri

SSK(4A) güvencesine sahip olan emekliler maaş bilgilerini ve emekli maaşında olan kesintileri tek sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca ssk emekli ödeme bilgisi, maaşa ait ne aylık tutar, ödeme günü, ek ödeme tutarı, sosyal yardım zammı, birikmiş ödeme tutarı, kesinti ve aylık tutarı gibi bilgilerin yer aldığı belgedir.  4A Emekli maaşı ödeme bilgileri ile SSK’lı emekli olan vatandaşlar, aylık olarak maaş bilgilerini, kesintilerini bu sorgulama ekranı ile kontrol ederek eline ne kadar net ücret geçeceğini takip edebilirler

Emekli maaşınızı aldığınızda bazen fark etmiyorsunuz ama 30-40 hatta bazen 100 TL’ye kadar daha az miktarlar elinize geçtiğinizi anlıyorsunuz. İşte bu kesintileri vatandaş bilmek istiyor. Öncelikle neden emekli maaşınızdan hangi kesintiler yapılıyor o konuyu örnekle gösterelim.

4A EMEKLİ ÖDEME BİLGİLERİ ÖĞRENME

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir.

4A Emekli Ödeme Bilgileri için Tıklayınız

Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 19 Nisan 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)