4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama

Bu hizmet ile güvenli şekilde 4A güvencesine sahip bir kişiye ait hizmet dökümünün, orjinal olup olmadığı barkod doğrulaması yapılarak kontrol edebilirsiniz. e-Devlet Kapısı üzerinden oluşturulan 4a hizmet dökümü barkod doğrulama ile bu uygulama sayesinde doğrulayabilirsiniz.

e-Devlet sisteminde yer alan “4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama” kullanarak ilgili kişinin vatandaşlık numarası ile belgenin barkod numarasını eşleştirmek suretiyle, vatandaşların ibraz ettiği sigortalı hizmet dökümü kontrolü yapılarak işlemlere ilgili kurumlarca onay verilmektedir.

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama Nasıl yapılır

TC kimlik numarası ve PTT’den alınan e-Devlet şifresini girerek, 4A hizmet dökümü barkod doğrulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifreniz mevcut ise aşağıdaki bağlantıdan direk uygulama sayfasına erişebilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama için Tıklayınız

Barkod numarası bulunacak şekilde çıktı alınan belgeler ile talep eden makamlara verilmek üzere kullanılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 11 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

4A Hizmet Dökümü Belge Doğrulama (14 Yorum)

 1. Benim bagur950 sunum var ssk4366 sunum var emekli olamasınız diyorlar neden 1985 baslankıcım

 2. merhaba
  1994 yılında sigorta girişim oldu 1 yıllık.. sonrasında 2002 yılında Garanti Bankasında çalışmaya başladım bizim özel kendi emekli sandığımız var. ben şimdi o bir yıllık sgk mı bizim kurum ile birleştirmek istiyorum nasıl yaparım?
  2. sorum ise aradaki 7 yıl içinde ödeme yapmak istiyorum nasıl yaparım.
  bilgi verebilişiniz sevinirim.
  teşekkür ederim.

 3. sgk aktif görünüyor 2007 den itibaren hizmet dökümünü göremiyorum bu isitem nasıl saçma bi sistem barkod numarası istiyor hiç bi şey anlaşılmıyor bilgiledirilmek istiyorm siktiri boktan bi olay

 4. sgk aktif görünüyor 2007 den itibaren hizmet dökümünü göremiyorum bu isitem nasıl saçma bi sistem barkod numarası istiyor hiç bi şey anlaşılmıyor bilgiledirilmek istiyorm

 5. iyi günler ben 29.08.2000 tarihinde başlangıç var ve yeni 360 gün askerlik borçlandm bunun üzerine kaç yaşımda emekli olurum acaba

 6. sgk aktif gözüküyor edevlet şifresi aldım 01/02/2015beri günüm gözükmüyor ne yapmalıyım yardım lütfen

 7. 16/12.2015 ‘ITIBARI ILE YURTDISI HIZMET BELGELERIMI GÖNDERDIM,NE ZAMAN VE NE KADAR EMEKLI MAASI ALABILIRIM.ÖGRENEBILIRMIYIM.