4A Hizmet Dökümü


4a hizmet dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumu kişisel verilerin korunması amacıyla, 4A Hizmet Dökümü işlemini e-Devlet kapısı uzerinden, size özel şifre ile ulaşılması şeklinde hizmet vermektedir. Konu ilgili kaleme aldığımız yazımızda nasıl 4A Hizmet Dökümü alabileceğinize detaylı olarak siz değerli ziyaretçilerimize anlatacağız.

4A Hakkında Kısa Bilgi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olarak, ülkemizde çalışan kişileri kapsayan, sosyal güvence ve emeklilikleri için gerekli olan koşulları oluşturulabilmesi adına çalışmalarda bulunur. Bu sosyal güvenlik sistemi içerisinde yer alan çeşitli sigorta kolları mevcuttur. 4A olarak yer alan eski sistemde, SSK’ ya prim ödeyenleri kapsamaktadır. İş yerinde sözleşmeli olarak çalışan kişileri kapsamaktadır.  4A statüsü en çok kişinin çalıştığı ve iş sahibi olduğu sigorta koludur.

 • 4A Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak adınıza yatırılan toplam sigorta primlerinizi görebilirsiniz.
 • Sigorta primlerinizin yatırılıp, yatırılmadığını kolayca kontrol edebilir gerekirse erkenden hak arayışına başvurabilirsiniz.
 • İşe giriş ve çıkış tarihlerini hizmet dökümü sayfasından öğrenebilirsiniz.
 • Çalıştığınız kurum tarafından sigorta primlerinizin hangi maaş tutarından ödendiğini görebilirsiniz.
 • Emeklilik işlemleri için gerekli bilgilere hizmet dökümü sayfasından erişebilirsiniz.
 • Hizmet dökümünüzü yazdırarak istenilen kurumlara verebilirsiniz (Onaylı olması gerekli)

4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

4a hizmet ekranı

4A güvencesine sahip kişiler, e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerini görüntüleyerek istediği taktirde çıktısını alabilirler.

4A Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

Adım 1

4A Hizmet Dökümü işlemi için üstdeki bağlantıdan sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz. Sisteme e-Devlet, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C kimlik kartı ve Banka hesap bilgilerinizle erişim sağlayabilirsiniz.

4a hizmet dökümü giriş

Adım 2

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden edinmiş olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da Banka sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

4a hizmet e-devlet

Adım 3

Eğer işlemleri hatasız olarak gerçekleştirdiğiniz taktirde aşağıdaki ekrandaki gibi 4A Hizmet Dökümü sayfası direk olarak ekranınıza yansıtılacaktır. Bu sayfada toplam primlerinizi, işe başlama tarihinizi, işe giriş çıkışlarınızı ve detaylı hizmet dökümümüzü inceleyebilirsiniz.

4a hizmet dökümü edevlet

yazar_sorusor4A Hizmet Dökümü ile ilgili yazdığımız yazıya ilişkin, uygulamada bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

4A Hizmet Dökümü (56 Yorum)

 1. Detaylı dökümana tıkladığımda sistem sürekli bekleyiniz diyor ve verileri çıkartmıyor

  • Tolga Bey,

   4A Hizmet Dökümü sayfasında ara ara yaşanan bağlı kopukları oluyor mesala şu anda ben kontrol ettiğimde hizmet dökümüne erişebilmekteyim. Daha sonra tekrar denemekte fayda var.

 2. 98 giriş var sonra 2013, kadar calişmadım arada evlendim 2009… 2011, doğumlu iki cocuğum var.. çoçuk borçlanmasından kaç günüm oluyor?

 3. 01.05.1992 sikorta başlangıcım askerlık borclanmasınıda yatırdım nezaman emekli olabilirim saygılar

 4. eksik aylar çıkıyor.
  sigortam 2009 7 ayından bu yana full yatıyor ama e-devlet te bazı aylar noksan nasıl olacak o şimdi

 5. 26.08.1961 doğumluyum. Ev hanımıydım bazı nedenlerden dolayı çalışmaya başladım. İki çocuk sahibiyim. Yanlız çocuklarım işe başlamadan önce doğmuştu. Çocuk borçlanması yaparak emekli olmak istiyorum. Ama torba yasasına göre çalışırken edinilen çocuklar geçerliymiş. Çalışmaya başlamadan önce edinilen çocuklar neden sayılmıyor onlar insan değil mi?
  3.06.1998 bağ-kurlu olarak başlangıcım var. Halen EK-5 Tarım sigortasına prim ödemekteyim. 55 yaşındayım ve iki kez boynumdan ameliyat oldum çalışamıyorum.
  Rahatsızlığım göz önüne alınarak nasıl emekli olabilirim.