Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama

Emekliği Aylığı Kesintisi (4A) Sigortalıların için sorgulaması.

4A yani SSK kapsamında olanlar emekli aylığı kesintisini SGK‘nın sayfasından değil, e-Devlet sistemi üzerinden öğrenebilecekler.

Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıkdan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölününü tıkladıkdan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak Emekli Aylığı Kesintisi panelini görüntüleyebilirsiniz.

Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama için Tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama (43 Yorum)

 1. Kesintilerle ilgili mağdur olan arkadaşlar,BİMER e yazın ben yazdım,umarım o zaman bir hal çaresine bakılacaktır,saygılarla..

 2. şubat 2017 maaşımdan 45o tl aylık borç olduğu,yan ödemeden 100 tl toplam 550 tl kesinti var e devletten o şekilde görünüyor ancak ayrıntı yok,sgk gnl md.iletişim kurmak imkansız gibi,habire telde bekletiliyor ulaşamıyorum,bu kesintileri nasıl öğrenebilirim,tşk ler…

 3. Ben 06.10.2016 emekli dilekçemi verdim. 005.11.016 da 170 nolu telefondan bürüt 1 778 lira maaş baülanacagını söyledi. Ama benim elime ne geçer bürüt derken ne kesintiler yapılacak teşekkürler

 4. 2015 yılı içinde emekli oldum.
  emekli aylığın 650 tl den ödenmeye başlandı. ve şubar 2016 aylığı 910 tl olarak aldım. oysaki yapılan açıklamalara bakıldığında emekli aylıklarının 1200 tl nin altında olmıyacağı hükümet tarafından belirtiliyordu.
  ssk dan emekli olanlar 1300 tl civarında aylık alıyor. bunun nneden böyle olduğuna dair bingöl sgk kurumuna dahi sordum. ancak konu hakında bir bilgi veren olmadı ve sorduğum kişiler işi ankaraya havale etiler. bu konuda her ilde uzman kişilerin olması gerekmezmiydi bu tür sorunlarımızı soralım?
  aylık durumuna baktığımda 384,00 tl bir kesinti görünüyor ancak bu kesintinin neden yapıldığına dair bir bilgi yok.
  adıma ltd. şirket var ondan mı yoksa başka bir sebeptenmi bilmiyorum. konuya ilişkin tarafıma bir bilgi verirseniz sevinirim.
  teşekürler.

 5. mart 2013 emekli maaşımı aldığımda maaşımdan 38.00 tl. muayene ücreti,3.09 tl.de S.U.T. toplamda 41.09 tl kesinti yapılmıştır. 12.ay 2015 den 5.3.2016 tarihleri arasında bir kez hastahaneye gidilmiş olu 1 kutu ilaç alınmıştır. 1 tedavi ücreti 5 tl. 1 kutu ilaç S.U.T ücretide 3.09 tl.olursa 8.09 tl eder.diğer kalan 38.00 tl. nin kesinti sebebi nedir.

 6. dul ve yetim aylığında olan bu 30 tl civarı kesinti nedir 3 ay öncede gene kesinti olmuştu bu 2. kesilen para

 7. Babamin 1998 tarihinde vefati uzerine anneme 6 basamaktan maas baglandi.Annemin kendisininde bagkurdan emekli olmasi uzerine babamdan aldigi maasin yaklasik %40 kesintiye ugradi.bu yasalmidir.bilgilendire bilirmisiniz tesekurler.

 8. emekli den kesinti olmadi soyleniyor ama gene subat ayi icin gene kesinti var hani kati deniyordu devletimiz

   • çalışan emeklilerden kesinti olmadığı söyleniyor,yan ödeme tutarı 169 tl olması gerekirken her ay 69 tl görünüyor ve 100 tl buz gibi kesliyor sayın yönetici

 9. Bagkur emeklısıyım dükkan işleten %10 kesinti olmayacaktı ama benden kesinti yapılmıs maasıma yansıtılmamıs başka sebebi var mı bilgisi olan varmıdır

 10. ssk emekli olan ve kedi işyeri açan emeklilerden 0\010 olan kesinti kaldırıldı olarak bilen emeklilere kötü süpriz hala devam edmektedir bende şok oldum böyle birşey olmaz diye masebecimi aradım bağkur emeklilerinden kaldırıldıgın ssk emeklilerinin faydalamadıgın söyledi

 11. Sn yetkili
  4A emeklisiyim
  E devlet üzerinden Kesinti sorgulamasında;
  “01 2016 döneme ait hiçbir kesinti kaydı bulunamadı.”
  yazısı çıkmasına rağmen
  Aynı dönemdeki maaş sorgulamasında 28,49 TL kesinti yapılmış görünüyor.
  Bunun nedeni ne olabilir.
  SAYGILARIMLA
  HALİL İŞCAN

 12. 6 günden beri emekli aylığı kesintisini e devleten sorguluyorum ama Hatalı Kullanıcı Adı/Şifre. (Kod: hataKuladSifre).bu hatayı veriyor halen bu hatta giderilmedimi sgk undanmı yoksa e devlettenmi kaynaklı bu hatta çözebilmiş değilim

  • sayın yönetici sorduğumuz soruya yanıt alamıyoruz neden emekli maaş kesintilerini e devletten göremiyoruz sgk unun bilgi işlem merkezinde ehli olmayan kişilermi çalıştırılıyor acaba 8 günden beri bu hatta veri işlemi düzeltilemezmi bizde sgk undan tüm bilgilerimizi öğreniyoruz diye seviniyoruz her aylık alışımızda muhakak bir sorgulamamızda bir sistem hatta veriyor allah aşkına bizde artık daha maaş hesaplarımıza bakmayalım o zaman sgk umu kaldırsın iletişimi olsun bitsin

   • SGK.GEN.TR sitesi vatandaşların Devletimiz’in vermiş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-uygulamalarına kolay ulaşmaları amacıyla kişisel özverilerle oluşturulmuştur ve resmi kurumlar ile doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkisi bulunmayan özgün bir yardımcı kaynaktır. e-Devlet Kapısı ile ilgili sorularınız için 160’ı arayabilirsiniz.
    bilgi@turkiye.gov.tr

    • sayın yönetici 160ı detiğiniz gibi aradım sgk umu günceleme yapıyor deti ne güncelemeymişki günceleme yaparken illaki bir sorgulamamız hatta veriyor ya veri tabanları bilime ayak uyduramattı yada bizler onlara ayak uyduramattık halen 9 uncu gün ayni hatayı emekli 4 a aylığı kesintilerinde alıyorum yine önerim SGK una olacak ehli kişileri bilgi işlemde çalıştırmazsa bu hatalarla çok karşılaşırız tamam biz emekli olmadan bigisayarlarımız çok hatta veriyordu ama o zaman bu kadar iletişim bilgi çağı gelişmemişti şimdi ise tam aksi olduğu halde yine hatta alıyorsakki iyi gitmeyen bir şeylerin olduğu ortadır önerim her kurumda ehli kişilerin bilgi işlemde çalıştırılmasıdır.

     • SGK bölümü gerçekten akıllara ziyan, bilgi vermemek için direniyor sanki, emekli maaşımdan yapılan kesintileri görmek istiyorum, “bir sonraki ay bakabilirsin” uyarısı veriyor, çalışan emekliyim ve sgk emekli maaşımın gerçek tutarını bilmiyorum, bunu öğrenmek için illaki sgk’ya direk mi gitmek gerekiyor:(

 13. Sayin yetkili, Annem le babam emekli maaslarinda 30 lira kesinti olmus, neden oldugu konusunda bilgi verebilirmisiniz?

  • Şifresiz olarak aylık kesintilerinizi sorgulamassınız. e-Devlet şifresi edindiğiniz taktirde aylık kesintilerinizi internet üzerinden görebilirsiniz. PTT’den 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

 14. Facebook ta böyle bir haber dolaşıyor bu doğru mu?

  Emekliden prim kesilecek haberine doğrulama
  Sos­yal Gü­ven­lik Ku­ru­mu (SGK) BU­GÜ­N’­ün “Emek­li­le­rin maa­şın­dan sağ­lık pri­mi ke­si­le­ce­k” ha­be­ri­nin ku­ru­m­un Stra­te­jik Pla­nı­’nın 32. say­fa­sın­da yer al­dı­ğı­nı doğ­ru­la­dı.

 15. Emekli maaşımdan 40 lira kesinti olmuş bu kesintinin ne icin olduğunu
  Nereden ogrenebilrim?

  • Maaslari mız neden 60 tl kesildi neler oluyor bilen varmi bagkur u ariyorum ama hala düşüremedim

 16. Kadir yagmur diyorki
  Kanser hastaslylm malülen emekli oldum %80 callşamaz raporum var
  9ayda heyetim gözüküyor emekli ayllğlm kesilirmi şimdidenteşekkürler

 17. Babamdan dolayı emekli sandığından yetim maaşı alıyorum.özel sektörde bir işe girersem maaşım kesilir mi evlendiğim zaman çeyiz parası alma hakkım devam eder mi

 18. 2014 yılı ocak ayından bu güne kadar emekli maaşımdan ilaç bedeli ve reçete bedeli altında kesintiler oluyor heray hastahaneye gitmediğim halde bu kesinti var acaba neden.

  • Maaş gününüzü takip ediniz. Hafta sonuna denk gelme durumları ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz.

 19. KERDESIMLE AYNIN EVDE OTURUSAK BBABAN KALMA EMEKLI MAASIMIZ KESILIRMI BABADAN EMEKLIYIZ 2MIZDE

 20. emekli maaşımdan her ay çeşitli kesintiler yapılıyor bunu öğrenemiyoruz hakkımızı nasıl arayacağız nasıl ülke burası hak yok adalet yok kanun yok

 21. emekli maaşımdan kesinti yapılmış.ancak sisteme girdiğimde teknik bir arıza veriyor.bu site hep böylemidir.(e devlet sitesi)

 22. 20/11/2011 tarihinde adıma yatması gereken emekli maaşım ne kadardır..bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

  • Sayın Zekai Bekil,

   Eğer e-Devlet şifreniz varsa bunu turkiye.gov.tr üzerinden sorgulayabilirsiniz.