Emekli İntibak Zammı Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hangi emeklinin ne kadar intibak zammı alacağını gösteren sistemi yayınladı. Sitemiz üzerinde Ne kadar intibak zammı alacaksınız öğrenebileceksiniz.

Emekli İntibak Zammı Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hangi emeklinin ne kadar intibak zammı alacağını gösteren sistemi yayınladı. Sorgulama, SGK’nın sitesinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve sicil numarası ile yapılabilecek. İntibak kanunuyla birlikte 2000 yılından önce emekli olan 2 milyon 7 bin kişinin maaşı yeniden hesaplandı. İntibak farkları ise 17 Ocak’ta ödenmeye başlanacak. Ancak, Ocak ayı maaşında intibak oranının yanı sıra enflasyon zammı olan yüzde 4.14’lük oran da maaşlara eklenecek.

Birçok emeklinin de kafası ne kadar intibak zammı aldığı konusunda karışacak. Bu karışıklığın önüne geçmek isteyen SGK, intibak oranlarını açıklayan sistemini yayına soktu. İntibak farkları aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

intibak zammı sorgulama

Emekli İntibak Zammı Sorgulama için Tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya sicil numarasının sorgulama sayfasına girilmesinden sonra Sorgulama butonuna basmanız yeterli olacaktır. Düzenleme kapsamında, 2000 yılından önce emekli olanlar, Ocak ayından itibaren 10 ila 339 lira arasında zam alacak.

* Yoğunluktan dolayı SGK’nın internet sitesine zaman zaman erişim sağlanamamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Emekli İntibak Zammı Sorgulama (20 Yorum)

 1. 2001 tarihinde munzam sandigi olmayan ozel bir bankadan emekli oldum.Su anda emekli olan 3.500 tl emekli ayligi almaktadir.Ben bu ayligin 1/2 sini almaktayim.Acilen bu duruma bir cozum bir cozum bulunmasi lazim.Bu fark devlet memuru emeklilerinde bulunmamakta.Bu adaletsizligin giderilecegine inanmak istiyorum.

 2. 2013 şubatinda emekli oldum banada itbat yadaindan faydallana bilecekmiyim ve bu yasa ne zaman cikacak aydinlatmanizi beklerim

 3. 2009 EYLÜL AYINDA EMEKLİ OLDUM 3219 İŞ GÜNÜM MEVCUT MALULEN EMEKLİYİM BİZLERDE FAYDALANABİLİYOR MUYUZ?SİSTEM AÇILMIYOR.

 4. 2009 ylında malulen emekli oldum sistem açılmıyor malulen emekliler de bu yasadan faydalanabilecekler mi

 5. Ziraat Teknisyeniyim;1994 yılında emekli oldum.1999 yılında Tarım ön lisans bitirdim.Tarım Bakanlığına dilekçe verdim.Dilekçeme 2003 yılında cevap verildi.1 nisan 2003 tarihinde çıkan yasa gereği emeklilerin intibakı yapılamıyor diye,ne yapmalıyım yalnız ikili ve üçlü kararname ile atananlar hariç,söyleyecek çok şey var ama diyemiyorum mesela neden mahkemeye gitmedin diyebilirsiniz derseniz kadro olmadığı
  gerekçe gösteriliyormuş,bu arada emeklilikten sonra Öğretmen
  lerin,Polislerin ve İmamların intibakları yapılmış Tarım Ülkesinde Ziraat Teknikerlerine ihtiyaç yok diye kadro verilmemiş diye duyum aldık…Saygılarımla…
  Cevapla…

 6. s g k 2009 da emekli oldum 1240 t l alıyorum 8500 gün piri mim var acaba ne kadar intibak alablirim.beni bilgiendirirseniz sevinirim.

 7. intibak sorgulama sayfaniz goruntulenemiyor.Yetim maasi aliyorum ve babam 2000 oncesi emekli olmasina ragmen fark odenmedi.Nereye basvurmaliyim?

 8. ben 2003 yılında emekli oldum bana intibak zamı varmı ne kadar yansıyacak 1.100 lira alıyom

 9. 1994 de eşim vetaf etti bağkur maaşı alıyorum banada intibak zammı alırmıyım cevaplarsanız sevınırım

 10. intibak zamı birturlu sitemde goremiyorum nekadar zam geldi nasıl goruceyim yoksa 1979 emekli olanlara intibak farkı yokmu yani şoyle diyeyim cok alana far az alana intibak farkı yokmu ben anlamadım bu indibak zamını annem babamın maışını almaktadır olumunden dolayı nasıl goruceyim

 11. 2013 yılıişçi emekli ve bağkur emekli maaşlarına bakanlar kurulu kararı ile ocaktan geçerli olmak üzere 5,32 ve ikinci 6 ay için 2,34 zam yapılmıştır 4,14 eflasyon zammımı yoksa bakanlar kurulunun verdiği zammı geçerli sayın yetkililerin açıklamasını bekliyorum

 12. 06.11.1978 tarihinde ssk işe başladım ssk ya 4445 gün bagkura 1111 gün pirim ödedim çakışan günleri düşdükten sonra 5247 gün sayısıyla ssk dan 01.09.1993 tarihinde malulen emekli oldum adıma 0.57 kr intibah zammı görülmektedir.adınıza intibah zammı hesaplanmamıştır diye yazı yazıyor.5240 günü gecenlere var diyorlardı.malul oldugumuz içinmi bize verilmiyor

 13. 1994 eylül 29 da zrunlu emeklilik adı altında işten atıldım. ‘Hiçbir fark ilavesiz’ bizden sonraki zorunlu emeklilere %20 fark ödendi. İhtiyacım nedeniyle ben çalışmaya devam ettim. Oniki yıl vergi ödedim ve sosyal güvenlik pirimi ödedim. Yurt dışında çalışanlara verilen bir hak ile belirli gün sayısı karşılığı toptan ödemeyle maaş bağlandı. Bu vatandaşlarımızın çalışarak ülke ekonomisine katkısı olmadı vergi de ödemediler. Şimdi ben dötbin üçyüz günlük ödediğim katkı pirimi ve ödediğim vergi için bir helalleşme bekliyorum. Bu SGK ile olabilir.