Emekli İntibak Zammı Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hangi emeklinin ne kadar intibak zammı alacağını gösteren sistemi yayınladı. Sitemiz üzerinde Ne kadar intibak zammı alacaksınız öğrenebileceksiniz.

Emekli İntibak Zammı Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hangi emeklinin ne kadar intibak zammı alacağını gösteren sistemi yayınladı. Sorgulama, SGK’nın sitesinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve sicil numarası ile yapılabilecek. İntibak kanunuyla birlikte 2000 yılından önce emekli olan 2 milyon 7 bin kişinin maaşı yeniden hesaplandı. İntibak farkları ise 17 Ocak’ta ödenmeye başlanacak. Ancak, Ocak ayı maaşında intibak oranının yanı sıra enflasyon zammı olan yüzde 4.14’lük oran da maaşlara eklenecek.

Birçok emeklinin de kafası ne kadar intibak zammı aldığı konusunda karışacak. Bu karışıklığın önüne geçmek isteyen SGK, intibak oranlarını açıklayan sistemini yayına soktu. İntibak farkları aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

intibak zammı sorgulama

Emekli İntibak Zammı Sorgulama için Tıklayınız

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya sicil numarasının sorgulama sayfasına girilmesinden sonra Sorgulama butonuna basmanız yeterli olacaktır. Düzenleme kapsamında, 2000 yılından önce emekli olanlar, Ocak ayından itibaren 10 ila 339 lira arasında zam alacak.

* Yoğunluktan dolayı SGK’nın internet sitesine zaman zaman erişim sağlanamamaktadır.

Çalışan (4A)

 1. ercan kartal diyor ki:

  s g k 2009 da emekli oldum 1240 t l alıyorum 8500 gün piri mim var acaba ne kadar intibak alablirim.beni bilgiendirirseniz sevinirim.

 2. Cagla diyor ki:

  intibak sorgulama sayfaniz goruntulenemiyor.Yetim maasi aliyorum ve babam 2000 oncesi emekli olmasina ragmen fark odenmedi.Nereye basvurmaliyim?

 3. osman aydın diyor ki:

  ben 2003 yılında emekli oldum bana intibak zamı varmı ne kadar yansıyacak 1.100 lira alıyom

 4. isa kıranşal diyor ki:

  intibak zami alacami

 5. nezaket diyor ki:

  1994 de eşim vetaf etti bağkur maaşı alıyorum banada intibak zammı alırmıyım cevaplarsanız sevınırım

 6. Dilek Adalı diyor ki:

  Babam Şubat 2000 BAĞ-KUR dan emekli intibak zammından yararlanabılıyor mu ?

 7. turgay aras diyor ki:

  intibak zamı birturlu sitemde goremiyorum nekadar zam geldi nasıl goruceyim yoksa 1979 emekli olanlara intibak farkı yokmu yani şoyle diyeyim cok alana far az alana intibak farkı yokmu ben anlamadım bu indibak zamını annem babamın maışını almaktadır olumunden dolayı nasıl goruceyim

 8. fuat subaşıay diyor ki:

  2013 yılıişçi emekli ve bağkur emekli maaşlarına bakanlar kurulu kararı ile ocaktan geçerli olmak üzere 5,32 ve ikinci 6 ay için 2,34 zam yapılmıştır 4,14 eflasyon zammımı yoksa bakanlar kurulunun verdiği zammı geçerli sayın yetkililerin açıklamasını bekliyorum

 9. ahmet koç diyor ki:

  06.11.1978 tarihinde ssk işe başladım ssk ya 4445 gün bagkura 1111 gün pirim ödedim çakışan günleri düşdükten sonra 5247 gün sayısıyla ssk dan 01.09.1993 tarihinde malulen emekli oldum adıma 0.57 kr intibah zammı görülmektedir.adınıza intibah zammı hesaplanmamıştır diye yazı yazıyor.5240 günü gecenlere var diyorlardı.malul oldugumuz içinmi bize verilmiyor

 10. suleyman diyor ki:

  benim adıma intibak farkı gorulmuyor nedeni

 11. metin özen diyor ki:

  1994 eylül 29 da zrunlu emeklilik adı altında işten atıldım. ‘Hiçbir fark ilavesiz’ bizden sonraki zorunlu emeklilere %20 fark ödendi. İhtiyacım nedeniyle ben çalışmaya devam ettim. Oniki yıl vergi ödedim ve sosyal güvenlik pirimi ödedim. Yurt dışında çalışanlara verilen bir hak ile belirli gün sayısı karşılığı toptan ödemeyle maaş bağlandı. Bu vatandaşlarımızın çalışarak ülke ekonomisine katkısı olmadı vergi de ödemediler. Şimdi ben dötbin üçyüz günlük ödediğim katkı pirimi ve ödediğim vergi için bir helalleşme bekliyorum. Bu SGK ile olabilir.

Konu İle İlgili Yorum Yaz