Emekli Maaşı Hesaplama

Sponsorlu Bağlantılar

 

emekli aylığı hesaplamaSosyal Güvenlik Kurumu emeklilik aylığını hesaplama ile ilgili interaktif uygulamlara imza attı. Bu uygumalar sayesinde bugün emekli olsanız ne kadar emekli maaşı alabileceğinizi tahmini olarak görebiliyorsunuz. Emekli Maaşı Hesaplama adlı kaleme aldığımız yazımızda bu uygulamadan nasıl yararlanacağınızı anlatacağız.

 • Emeklilik günü dolmuş, sigortalılık süresi ve emeklilik için yaşı bekleyenlere SGK pratik bir çözüm sunmuş. Sadece TC numaranızı girerek şu anda emekli olsanız ne kadar maaş alabileceğiniz öğrenebiliyorsunuz. Emekli maaşınız çalıştığınız devre boyunca yatırdığınız primlerle orantılıdır olarak hesaplanır. Yatırdığınız primin ücreti ne kadar fazlaysa yani azami bir ücretden yatırıldıysa emekli maaşınız da o kadar fazla olacağınızı size hatırlatmak isteriz.

Emekli Maaşı Hesaplama

4A SSK Emekli Maaşımı Nasıl Hesaplayabilirim?

Ne kadar emekli maaşı alabileceklerini öğrenebilirler. Aşağıdaki bağlantıdan TC kimlik numarası veya ssk sicil numarası girildikten sonra “hesapla” butonuna basınca sonuç ekranda görünecektir.

TC Kimlik Numarası
SSK Sicil Numarası
Baba Adı
Nüfus İl
Doğum Tarihi

 • Bilgilerini doğru şekilde girerek forumu doldurunuz.

4A Emekli Maaşı Hesaplama için Tıklayınız

 

4B Bağkur Emekli Maaşımı Nasıl Hesaplayabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sistemine giriş yaparak aylığınız 4B sisteminde hali hazırda kayıtlı olan hizmetinize göre bugün talep etmişsiniz gibi hesaplanarak yaklaşık bir değeri gösterir.

4B Emekli Maaşı Hesaplama için Tıklayınız

 

Yapılan hesaplamalarda vatandaşlar maaşları geçen yıla göre 150 ile 250 lira arasında daha düşük gözüküyor. Bunu gören emekli adayları ise SGK’yı soru yağmuruna tuttu. SGK’dan gelen açıklamaya göre bu durumun nedeni sistemin güncellenmemiş olması. Haber ile ilgili detayları okumak için tıklayınız

 

Çalışan (4A)

 1. ahmet diyor ki:

  şu anda maaşı 2220 görünüyor gelecek sene nekadar olur kazancım aylık 7000 tl

 2. yusuf diyor ki:

  4a lı çalışanım. hesaplamalar için bilgileri giriyorum fakat hesaplama yapılmıyor. sonuç yok.

  • aydın diyor ki:

   Site 3600 gün veya üzerinde primi olanlar için hesap yapıyor. Henüz 3600 günü tamamlamamış iseniz göremezsiniz

 3. ahmetmalik diyor ki:

  Hesaplama larda agi varmı

 4. ersun diyor ki:

  askerlik borçlanmasını ödemek benim alacağım emekli maaşımı ne kadar etkiliyor. tamamını ödemek yada belirli miktarını ödemek alacağım maaş miktarını etkiliyor mu. ben askerliğimin 11 ayını ödedim kalan ayları ödemem maaş artışına etki eder mi

  • aydın diyor ki:

   Sgk nın en e emekli maaşı hesaplama sayfasında dönemlere göre ilave gün girme satırları var. Uygun döneme borçlanma yapacağınız ilave gün sayısını girin ve maaşınızı tekrar hesaplatın. Öylece ödeyen ediniz günlerin etkisini görürsünüz. Bence fazlasını ödemeye gerek yok. Fazla etkisi olmaz diye düşünüyorum.

 5. ismail diyor ki:

  çok teşekkür ederim aydın bey evet 2016 yılı içinde kısmetse emekli oluyorum.

 6. aydın diyor ki:

  Site açılmış. Bu kadar niye kapalı kaldı? Anlamak mümkün değil. Çünkü açılınca çıkan rakamlar, site kapanmadan önce en son verdiği rakamlar ile aynı. Şafak 7.5 ay. Aslında yargıtay dosyamı onarsa , zaten emekliyim

 7. ismail diyor ki:

  burda hesaplanan maaşlar gerçeğe ne kadar yakın çıkıyor acaba

  • aydın diyor ki:

   Eğer hizmet dökümünüzde sistemde görünen günler ve bunlara karşılık ödenen primler doğru ise çıkan miktar doğrudur. Eğer eksik günüm var sistemde görünmüyor diyorsanız o zaman itiraz etmeniz verekir

   • ismail diyor ki:

    aydın bey teşekkür benim maaşıma ocak ayı itibarıyla 100 tl lik zam eklenmemiş seyyanen yapılan ödemeler sisteme yansımıyormu

    • aydın diyor ki:

     Benim hesaplarına göre 100 tl lik seyanen zam hesaplanan maaşlara yansıtılmış . Çünkü ben 31 aralıkta sitenin gösterdiği maaşımla bugün itibariyle gösterdiği maaşı kıyasladığımda sonrasını elde etmek için aralıktaki maaş x 1.0381 ( bu katsayı 2015 ikinci altı ay enflasyondan geliyor) + 100 tl dediğimde yaklaşık olarak tutuyor. 100 tl yi eklemezsem, sadece enflasyon ile çarpınca rakamın gerisinde kalıyor. Sizde aynı hesabı yapın yaklaşık durumunuzu görürsünüz.

     • ismail diyor ki:

      benim 31 aralıktaki 988 tl olan maaş 20 ocakta 1036 tl gösteriyor benim maaşım en az 988+%3.86zam=38 tl+100=1126 tl olmalıydı.

     • aydın diyor ki:

      Ismail bey, siz emekliliği 2016 sonuna kadar olabiliyor musunuz. Yani 31.12.2016 tarihine kadar emeklilik dilekçesi verebilecek durumda iseniz bu 100 tl seyanen zamdan yararlanabiliyorsunuz . Eğer emekliliğe başvuru hakkınız 31.12.2016 tarihinden sonraki bir tarihte geliyorsa bu 100 tl zamdan yararlanamıyorsunuz. Çünkü seyanen 100 tl zammı düzenleyen kanunun bu şekilde hükümet tarafından düzenlenecek resmi Gazetede yayınlanmıştır. Yani ileride e ekli olacak herkesi kapsamamaktadır. Kanun sadece mevcut ssk ve Bağkur emeklileri ile 31.12.2016 tarihine kadar emekliliğe hak kazanabilecek olan ssk ve Bağkur kapsamındaki çalışanları kapsamaktadır.

Konu İle İlgili Yorum Yaz