GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. ismail diyor ki:

  Elim kırılaydıda akp Oyle vermeyeydim bunu neyin borcu serefsizler.ama birdaha nah alırsınız oy

 2. Kemal diyor ki:

  İşsiz evlat haracı alan bu hükumetin Allah belasını versin! Sandığa gömülürler inşallah!

 3. Hakan diyor ki:

  yazıklar olsun, işsizken para alıyorsunuz, bir de borcumuzu öğrenelim dedik, ona da para istiyorsunuz, bu kadar hırsız olunmaz….

 4. Erdem diyor ki:

  GSS Primi Sorgulamak için daha önce e-Devlet şifresi gerekmiyordu.Bir de PTT’ye 2 TL ödeyerek bu şifreyi almanın mantığı nedir sayın yetkililer.Her gün yapmakta olduğunuz enteresan uygulamalarla günden güne kredinizi tüketmektesiniz.Bir de hiç utanmadan buraya “Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.” gibi son derece mantıksız bir ibare yazmışsınız.Kaldı ki aptalca düzenlenmiş sağlık politikaları sebebiyle SGK’lı olanlarda her hastahanede ücret ödüyor.Belki 5 TL,belki de 500 TL farketmez.Sonuçta ödüyorlar.Onbinlerce insanın kayıt dışı olarak ve sigortasız çalıştırıldığı, 15-50 yaş arasındaki yaklaşık 6,5 Milyon kişinin işsiz olduğu bir ülkede -ki bu TÜİK’in son verileridir- ,kamu gelirlerini adil bir şekilde toplayamayan,becereksiz,basiretsiz ve kabiliyetsiz hükümet yöneticileri,böyle saçma sapan kanunların ve uygulamaların altına imza atıyorlar.İşinizi doğru düzgün yapın.Anayasaya aykırı davranmayın.Bir vatandaş olarak hatırlatayım isterseniz.GSS ile alakalı kanun Anayasa’ya aykırıdır.Anayasa’da, Devlet vatandaşlarına Sosyal Güvenlik Hizmeti sunmak mecburiyetindedir maddesi var.Yani devlet vatandaşı hastalanınca, GSS borcu var ya da yok farketmez, sağlık hizmeti vermek zorundadır.Devletin en mahrem bilgilerinin yer aldığı bilgisayar sistemleri bile siber saldırılara karşı doğru düzgün korunamazken,güvenliğiniz için e-Devlet şifresi almanız gerekiyor denmesi kadar sığ bir tabir olamaz.Vicdanlarda haklılığı tartışılan bir ücretin, ne kadar olduğunu öğrenmek için şifre almak adı altında vatandaşın cebine elinizi atamazsınız.

 5. halil diyor ki:

  aç köpk amk evlatları para göz orpnn evlatları :) kötü bişey söylemiyorum orspu çocuu

 6. halil diyor ki:

  beşik alamadım milletin ikinci el kıyafetlerini giydircem ne istiyonuz olum bizim gibi garibandan canımızımı al al oda sizin olsun doğacak çocuğun hakkını yedini,z harram zıkkım olsun

 7. halil diyor ki:

  allaha havale ediyorum sizi ulan çocuğum olacak 10 gün sonra başik alamadım hanım ağlıyo evde. çalıştığımla zor karnımı doyuruyom haram olsun ulan haramm isyan ulan isyaaaannnnn

 8. CEYCEY diyor ki:

  devlet edevlet şifresini bitaraflarına soksunlar serefsizler

 9. kemal diyor ki:

  Meraba ben kemal yaşım 18 ve universite sınavına hazırlanıyorum aynı zamanda lise gecen sene bıttı peki ssk sgk borcum var mı ve borç sınırlaması ne zaman başlayacaktır

  • Hakan diyor ki:

   başladı bile borcun… hemen kazan okumaya başla, okuyana kadar devlet seni yolacak…
   bu millete bu devlet müstahak, versinler daha oylarını tayyipe

 10. mehmet diyor ki:

  sorgulamami yoksa eziyetmi bilinmezki bu

 11. Muhammet diyor ki:

  Bu rezil sağlık sistemini getiren hükümetin bir de bu sistemle övünmesi rezaletten başka şey değil. Suriyelilere sağlık hizmeti bedavaya yapılır ancak işsiz Türkler yolunmaya çalışılır. Bu ettiklerinizin karşılığını bulursunuz inşAllah.

  • Osman diyor ki:

   inşallah .. kendi memleketimizde mülteci durumuna düştük..rezillik bu başka bir şey değil..

 12. efe diyor ki:

  Daha yeni askerden geldim 422 tl borç varmış hiç birşey anlamadım bu nasıl is bu nasıl adalet hastayım hastaneye gidemedim sağlık güvencem yok diye adamlar borç çıkarmış.

 13. mehmet kücük diyor ki:

  aynen kardesim calısak bir yerde göster miyorlar ha bire borc cıkarıyorl madem öyle işe idirmek zon dalar

 14. mehmet kücük diyor ki:

  aynen kardesim basımız belada calısak bir yerde göster miyorlar ha bire borc cıkarıyorl madem öyle işe idirmek zon dalar

 15. mehmet diyor ki:

  alırsın bidaha babayı tayyıp

 16. uğur yavuz diyor ki:

  LANET OLSUN BU SAYFAYI AÇANA DA AÇIP KULLANDIRMAYANADA SADECE BU KADAR

 17. mehmet emin yeşilmen diyor ki:

  lanet olsun böyle dünyaya bakalım başımıza daha ne belalar gelecek allah yardımcımız olsun..

Konu İle İlgili Yorum Yaz