GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. erdem diyor ki:

  ALLAH BU MİLLETE AKIL FİKİR VERSİN DÜŞÜNMEDEN OY KULLANMANIN BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDÜYORUZ… AKP NE YAPARSA YAPSIN BELLİ KESİMDEN OY ALIYOR ADAMLARDA DOĞAL OLARAK BEN BU MİLLETE NE YAPARSAM YAPAYIM BANA OY VERMEYE DEVAM EDERLER MANTIĞIYLA MİLLETİ DONUNA KADASR SOYMAYA DEVAM EDİYORLAR VE HAZİN SONUÇ ORTADA FAKİR DAHA ÇOK FAKİRLEŞİYOR ZENGİNDE DAHA ÇOK ZENGİNLEŞİYOR… HIRSIZLIKLAR UYUŞTURUCU KULLANIMLARI DAHA ÇOK OLACAK TÜRKİYEDE YAŞAMAK ARTIK ESKİSİ GİBİ RAHAT VE HUZURLU OLMAYACAK TÜRKİYENİN İKİNCİ İSMİ CEHENNEM OLACAK ŞUAN İYİ GÜNLERİMİZİ YAŞIYORUZ.. AYRICA EVLİ ÇİFTLER ÇOCUK YAPMASIN YAZIK OLUR O ÇOCUĞA GELECEĞİ KARANLIK OLUR..BU ÜLKEDE EMEKLİLİK BİLE SORUN ÇÜNKÜ EMEKLİ MAAŞIDA YETMİYOR YOKSULLUK SINIRI 4000 TL OLAN BİR ÜLKEDE EMEKLİ MAAŞININDA YETMESİNİ BEKLEMEK KOMİK OLUR.. YANİ TÜRKİYEDE ASKERDE ÖLENLERDE FAKİR YAŞARKEN ÖLENLERDE FAKİR ÇÜNKÜ BU ÜLKEDE ADALET YOK FAKİRE GARİBANA VURAN VURANA….

 2. Deniz diyor ki:

  Arkadaşlar ben sigortalı bir işte çalışmama rağmen hala gss borcu çıkarmaya devam ediyorlar. Telefonla yardımcı olmuyorlar, işimden izin alamadığım içinde sskya gidemiyorum. Hükümet zihniyetini hala anlamadınız, siz uyanana kadar sizi her türlü öpmeye çalışıyor uyandığınızda da başkalarını uyandırmayın diye ilk önce sizi ezmeye çalışıyor. Bu sömürü düzenine dur deyin artık, akp mhp chp farketmez. Kim size haksızlık yapıyorsa gidipte koyun gibi yine ona oy vermeyin.

 3. mehmet diyor ki:

  yaa arkadaş ben 2010 dan beri aralıksız sigortalıyım sadece 2013 10 aydan 2014 6 aya kadar sigortasız çalıştım .çünkü o arada kısa dönem olarak askere gittim . adamlar bana 1200 küsür borç çıkarmış bu ne böle yaa

  • YASAR diyor ki:

   askerlik terhis belgeni sgk ya götürüp dilekçe yazarsan şu tarihler arasında askerdeydım diye, askerde olduğun zamanı düşerler.

 4. Bayram Aydın diyor ki:

  35 yıl yurdışındayım 7600 iş günü sigorta ytmış yurtdışnda
  şimi 1 yıldır tc ne zaman emekli olurum

Konu İle İlgili Yorum Yaz