GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

  • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
  • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
  • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

 

gss borç sorgulama

  • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

  1. murat diyor ki:

    askere gittim vatani görevimi yapıp geldigimde memleketimde bir sene boyunca iş bulamadım. nereye gitsem olmadı 2 yıllık terk endüstri meslek çıkışlıyım bölümüm bilişim teknolojileri alanı meslegimde merakım ve sevgim sayesinde de başarılı oldugumu düşünüyorum… tabi usta bile hiç br zaman usta degildir benim gözümde. saadete gelelim iş bulamadıgım sürekli iş aradıgım bu aylarda Devlet baba bi yandan beni borçlandırmış benim haberim bile yok hayatımda ilk bocumla ozaman tanıştım normalde borcu sevmem varsada hemen ödemeye calısan biriyim. her neyse iş bulma süre zarfına kadar beni borçlandırdıgı miktarı inadına ödemek istemedim çünkü haksızlıktı işim yok üstelik bide ayda 40 lira para nasıl vereyim nasıl versin işi olmayan adam bu parayı…! ödemedim iş buldum çalışıyorum elhamdülillah yinede bir srü haksızlıkla karşılaşsamda bu uygulama kadar berbat bir haksızlık düşünmüyorum.. ve gecenlerde baktım ki 1000 küsür lira olmuş binmiş durmuş faize e Babacım neyimi alacaksın ki yazık günah degil mi madem bana bakamıcan bırak kendi yagımda kavrulup gidiyorum işte hiç mi vicdan yok ben gibi nic işsizler var kimisi daha da cok ödemek zorunda kalıyor babasının atı eşegi var diye işsiz cocugundn o parayı nasıl alabiliyorsun zaten veremezde yazık günah geceleri bari düzenli borçu düşünmeden yatalım…

Konu İle İlgili Yorum Yaz