GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. Kemal diyor ki:

  bu milletin hakkı haram olsun, hakkım haram olsun.
  Allah hesabını sorar elbet.

 2. Zübeyir diyor ki:

  Açık lise öğrencisim geçen yaz işte çalışırken borç yazmaya başladi. Acık liseden mezun oldum ( mesleki acık liseydi artik okulla bağlantim kalmadi sadece sinavlarim kaldi yani hala ögrencisiyim) tam mezun degilim ama ondan yazmaya başladilar sandim üniversiteye hazirlik icin dershane hafta sonlari iş derken bugun farkettim 5 bin tl civari bi borc var ya Allahtan korkmaz mi bu Allah diyip duranlar bir parça Allah inançlari varsa 1 sene boyunca hastaneye gitmemis öğrenciden 1 lira bile almazlar ama sanmiyorum bunlarin böyle bişey yapacağini şuan üzerimde 5 bin tl borç itiraz hakkimda bitmis ygs+lys ye hazirlanirken dikkate almadim 30/04/2015 te bitiyomuş. Nakit 5 bin tl yi hangimiz verebilcek ? Kredi çekip ödicem üniversite hayatim tehlikede şuan resmen bu yükü ailem ödiyemez ama yeminim olsun bu olay yarin çözülmezse seneye yurt dişindaki kuzenimin yanina yerleşip vatandaşlik alicam elin hristiyani yahudisi bile vatandaşini üstün görüyo bizim burda çalişmayan adama sağlik sigortan var bak diyolar lan kullanmadiğim hastane için niye 2 doktor maaşi vereyim ben ????? Kusura bakmayin ama seçime bu kadar az bi süre kala bu olay HDP nin oyu +1 oldu başkan olmicaksin Rte hakkimizi yiyorsun….

 3. cengiz diyor ki:

  Ben bu devlete hiç bir hakkımı helal etmiyorum. haram olsunn

 4. Emre diyor ki:

  devlet gibi Allah belanızı versin hırsız köpekler istemiom sizin sigortanizida hastanezide başnıza calın :@:@

 5. necdet diyor ki:

  yanlış bir uygulama lütfen bi an evvle halkın ve milletimizin yararına olan kanunlar çıkarınız miletimizin cebindeki parayı almak için kanunlar çıkarmayınız yazıktır bu halka bu millete bu insanlar zaten zar zor geçiniyorlar dişinden tırnağında bir birikim yapıyorlar sizlerde tutuyorsunuz işsiz olan kişinin ailesinin geliri üzerenden çalışmayan kişiye borç çıkartıyorsunuz zaten oa aile yıllarca prim ödemiş ve ödüyorlar işsiz olan oğlanın suçu nedir o yıllarca prim ödeyen dişinden tırnağından artırıp çoluk çocuğuna bir gelecek hazırlamaya çalışan bu birikim ailenin üzerinden gelir tespiti yapıp işsiz oğlanı borç çıkartıp borç batağına sürüklemek neyin kanunudur neyin insanlığıdır lütfen bir an evvel halkın yararına olacak şekilde düzenleyiniz

 6. habip diyor ki:

  @@@Yahu kardesim aksama kadar bigunde 50 lira kazanmak icin elli takla atiyoz işlemi ugrasalim bunlarla mi kendi kendilerine borç yaziyorlar bun lar devlet değil tefeci olmuşlar kardesim bu hükümete oyverdigim için bazen pişman oluyorum. Yabide oduceksin diyorlar niye ödüyorum kardesim ben bu sistemden yararlanmamisim daha dogrusu kimsede yararlanmamis. Bu sisteme nasıl dur diyebiliriz?

 7. Deniss diyor ki:

  Mantıksız olan sadece bu şifrenin parayla ptt’den alınıyor olması.

Konu İle İlgili Yorum Yaz