GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. MUSTAFA diyor ki:

  Kardeş yapılandırma yapman gerekiyor. Devlet dairelerinde bi düzen yok. ben yapılandırdığım halde sisten tekrar aynı borcu çıkarmış bana. Ben buna haraç diyorum belkide mahkemeye verilse kazanılır. çünkü ben mecburmuyum senin sağlık hizmetinden yararlanmaya . giderim özel hastaneye.

 2. erol diyor ki:

  gss borcumu ödemediğimden sigortadan yararlanamıyorum tamam bunu anladım, peki sigortadan faydalanamadığım aylar yine gss borç yazıyor.
  faydalanmadığım aylar için ücret almak sadece türkiye’de olur herhalde.

 3. GÖKHAN diyor ki:

  Benim gss den haberim olmadan 2015’e kadar bi zaman geçti.
  bugün bi arkadaşım söyledi merak ettim borç sorguladım.
  5000TL borcum var dedi. şok oldum. zrounlu olan bu borcu ben işsiz ve gelirim olmadığı 2012 ve 2014 arasında taksimetre işlemeye devam etmiş. yani o parayı zorla ödicem tmm ama bn ssk ya gittiğimde kaydımın olmadığını belirtip oraya da para öderken bide zorunluyudamı ödemem gerekli. kaç defa hastaneden para aldılar peki neden? ödemediğim için durdurulmuş ama ben o parayı bide faiziyle ödemek zorundaysam neden kaydım gözükmedi?

 4. mustafa diyor ki:

  ssk borcum varmı

 5. erman diyor ki:

  2012 ve 2013 arası 6 aylık devlete borçluyum ne yapmalım 10 hastayım hastaneye gidiyorum benim ssk var faydalanmıyorum para yok ne yapmalım benim sonu irak ve suriye gidecem

Konu İle İlgili Yorum Yaz