GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

 

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. abdullah diyor ki:

  devlet erkanı vatandaşına iyilik yapıyor…!önce haraca bağlıyor sonra affedicem geldiyo,affıda haracın faizine.arkadaş vatandaşta para olsa sgk öderde emekli olur.

 2. ADem diyor ki:

  Allah belalarını versin sömürdüler fakir işçi halkımı ay başını getiremeyen emekçilerin sırtından kazanananların ALLAH belasını versin tayyip artık yeter işçi kesimi şükrede şükrede iyice fakirleştirilmeye mahkum bırakıldı ALLAH tan kork ALLAH tan…

 3. Ekrem diyor ki:

  Bugün rasgele denk geldi, görünce şaşırdım neyin nesi diye araştırdım. Bizim devlet diye başımızda duranların çalacak paraları kalmamış zorla eve ekmek götüren vatandaşımıza gelmiş. Neymiş biz hizmet için geliyoruz bu nasıl hizmet parayı verince alamayacağın hizmet yok zaten. Zengine hizmet on numara zaten.. Allah havale ediyorum hepinizi

 4. arzu diyor ki:

  Ben bu devleti anlamiyorum’bize kolaylikmi yapti, yoksa hayatimizi mi zorlastirdi, bu nasil uygulamadir.madem boyle bir yasa cikariyor borcdan haberdar etmeli vatandasi is bu hadde gelmeden,secim zamani nasil muhtarliklara ikametimize kagit gidiyorsa bunla ilgilide bir kagit gonderilmeli vatandasa bende bunu yeni ogrendim 3.500 tl borc gozukuyor kiraci olan ben kimsem olmayan ben isim olmayan ben ve benim gibilerd bu parayi nasil odesin ,bu nasil adalet?

 5. mehmet diyor ki:

  Ya 2 milyar borç primlerimi kontrol etmek için dolanirken sans eseri karsilasdim bu neyin parasi calisiorum maasimdandami para isdiolar. Calismiorkende ameliyat olucakdim SGK yoldu amwlyati paramla oldum bu nasip bir genel saglik sigortasiii. Hergun raskele biselere para odemekden bildim. Ay Bask gelsin maasi direk size getirin bundan sonra oda kurtarirsa

 6. Musa diyor ki:

  Bu sistem 1 Ocak 2012 yılından devreye girdi. O günden bugüne kadar acil servise bile gitmedim. Ve en son borcumu öğrendiğimde şok oldum. Düşünebiliyormusun biz sosyal devlet diye kendimizi avutuyoruz. Gel görki devlet kendi vatandaşına sürekli borç bindiriyor. Tek çare Sağlık Bakanlığı acilen bu konuya bir açıklık getirmeli ve mağdur olan tüm vatandaşların sorunlarını gidermelidir. Yoksa habire bize borç binderecekler. Ayrıca Sigortalı işte çalışıyorum ne diye devlete fazladan para vereyim.

 7. niyazi diyor ki:

  merhaba benimde 2bin üzeri borcum var
  2014e girmeden birkaç ay önce bakmıştım borcum 248 tl idi.
  fakat bir süre sonra sistem değişti gibi birşey oldu hiç birşey yazmaz oldu. Bende herhalde af felan çıktı sandım
  şimdi baktım borcum 2135 tl nasıl birden bu hale geldi
  birde toplam dönem 21
  beni neredeyse 2 senedir işsiz gibi göstermişler
  çalışmadığım ay sayısı topu topu 3 4 ay
  onu geçtim 3 4 ay bile olsa genede ödemek istemiyorum
  çünkü gelir testi felanda yaptırdım
  hangi akla zihniyete sahipseler ben istemediğim halde gssli yapıyorlar?
  arkadaş benim ödeme gücüm yok 2135 tl nedir
  Allah belalarını versin başka birşey değil
  hırsız insanlar gidip zenginleri soyar fakirleride devlete düştü herhalde soymak?

 8. emin diyor ki:

  İssiz insani borçla duruyorsun üstelik bu adam hastaneye bile gidemiyorprimini yatiramadigi iiçin sen nazil bir hukumetsin allah belanizi versin

 9. ural diyor ki:

  SGK, GSS olayı tamamen bir felaket. yakında işsizler bankalardan tüketici kredisi çekerek gss borcunu ödemek durumunda kalacaklar. devletimiz, bankaları işzilerin üzerine salacak gibi.

  diğer taraftan banka da işsize kredi vermez…

  Bu pehriz bu ne lahana turşusu, bir canımız kaldı.

 10. Erhan diyor ki:

  Çok saçma sırf bu yüzden tedavi olamadım. benim ssk ödediği 3000 den fazla prim var. Haram olsun inşaAllah acılar içinde kıvrandırsın rabbim sizleri. Şimdi özelde tedavi oluyorum. Tok açın halinden anlamazmış. İşsiz nerden bulsunda ödesin?

 11. aysun diyor ki:

  bende bugün öğrendim anlamıyorum gerçekten nasıl olur böyle bir borçlandırma ya 3500 lira borcum varmış. Ben işimden istifa ederek ayrıldım yetim aylığına başvurdum ama 2 ay sonra işleme girdi. yaklaşık 3 yıl çalışma dönemim var bana 27 aylık borçlandırma gözüküyor denildi.
  itirazım kabul edilmese nasıl öderim bu borcu

 12. UĞUR diyor ki:

  geçen gün bi arkadaşın başına gelmişti böyle bi durum bende baktım ve 3bin 200 tl borcum çıktı bu nasıl bi düzen ki haberim olmadan bu derece borçlanabiliyorum

 13. berat diyor ki:

  s a haberim olmadan böyle bi borç nasıl olur ?

 14. Kerem diyor ki:

  Merhaba Musa,

  Gidip düzelttiğin an senin (düzelttiğin an şu anki sigortalı işinde çalıştığın zamanın içindeyse) GSS’ni iptal etmiş olmalılar. Örneğin ben sigortalı çalıştığım halde,çalıştığım zamanları da çalışmamış olarak gösterip, bir ton borç çıkarmışlardı. Bugün gittim düzelttim, şu anda GSS bitiş tarihim, yeni işime başladığım günün 1 gün öncesi olarak gözükmekte. Eğer sende şu an sigortalı bir işte çalışıyorsan sende de böyle olmalı. E-sgm adresinden GSS’nin devam edip etmediğini görebilirsin. Eğer halen devam ediyorsa, bulunduğun ildeki sgk kurumuna gidip düzeltebilirsin. Ancak o 418 TL’lik borç çalışmadığın zamana denk geliyorsa ödemeyi unutma.Yoksa birikir birikir dağ olur, biliyorsun, bu devlet borcu ;) Af çıkmadıkça kaçış yok!!!

 15. UMUTCAN diyor ki:

  bu saçma sapan borçlar ne zaman durdurulacaksa kimsenin doğru düzgün haberi olmadan devlet seni borçlandırmış bu ne zamana kadar sürecekse 1 yıl önce gittim 1250 tl borcun var dediler borcun durdu bi daha üzerine hiç 1 kuruş dahi ücret eklenmeyecek dediler şimdi ise 2000 tl olmuş bu karara acilen bir af gelmesi lazım

 16. Musa diyor ki:

  Merhaba,
  GSS borcumu en son öğrendiğimde 1.600 TL civarında olduğunu gördüm. Fakat öğrenci ve askerlik sürelerini göz önüne alarak itirazda bulundum. ve itirazım sonucu 418 TL’ye düştü dün 100 TL’yi internet üzerinde ödedim. ve şuan da sigortalı bir işte çalışıyorum. Dolayısıyla hem kalan GSS vorcumu ödüyorum hem de sigortalı çalışıyorum. Bu durumda benim GSS bu durumda otomatik olarak iptal oluyor mu? Lütfen acilen cevap istiyorum.
  Çünkü bu durum karşısında sürekli mağdur oluyorum.

Konu İle İlgili Yorum Yaz