GSS Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

GSS Borç Sorgulama
GSS olarak bildiğiniz Genel Sağlık Sigortası ayrıntıları netleşti işte Genel Sağlık sigortasında borç sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşıp borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Hatta borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Detaylar yazının devamında…


GSS Borç Sorgulaması İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra;

 • “Sorgu Türü” bölümünden Diğer Ödemeler bölümünü seçiniz.
 • Daha sonra “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim seçip alt bölümde açılan T.C. Kimlik No kısmına bilginizi giriniz.
 • Bu işlemlerden sonra alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Borç Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borç Sorgulaması için Tıklayınız

gss borç sorgulama

 • Bilgi:  Ziraat Bankasının web sayfasından GSS Borç sorgulama işlemi Saat 22:00 – 02:00 arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır.

Genel Sağlık Sigortası Borcum Var

01.01.2012 tarihine kadar GSS’ye bir biçimde dâhil olanlar dahil oluncaya kadar geçecek süre için GSS ödemeseler de ondan sonrası için prim borçları birikmeye başlayacak.

Bir kere GSS’li olarak tescil olduktan sonra ‘Hastaneye de gitmeyeceğim GSS primi ödemeyeceğim” demekle GSS priminden kurtulamaz, yıllar sonra da olsa başvurunuz halinde geçmiş yıllardaki prim borçlarınızı da gecikme zam ve faiziyle ödemek zorunda kalırsınız.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hak sahiplikleri genel sağlık sigortalılıklarının tescilini izleyen süreçte başvuruya bağlı olmaksızın SGK sistemince oluşturulacak.

Çalışan (4A)

 1. ali diyor ki:

  slm arkadaslar.ben liseden mezun olduktan sonra 1 sene boyunca sigortalı işte çalıştım.daha sonra unıwersıtey basladm ögrencı olugumu bıldırmedım we borcum cıktı 4000 ciwarında.halada okumaktayım şimdi öğrencı oldugumu bıldırsem borcum sılınırmı yada okul bıttıgınde bıldrsem olurmu bılgısı olan warsa sımdıden tesekkurler..

 2. bilal diyor ki:

  Beni az önce İstanbul dan 2129010791 numarasından aradılar. GSS kapsamında gecen sene sizi aradık ve sesli yanıt sistemiyle check up v.s. hizmetleri için sesli onayinizi almıştık simdi ücretsiz hizmet suresi bitti devam etmek istiyor musunuz dedi. Bende boyle bir onay vermedigimi ve hemen iptal edilmesini istediğimi söyledim. Peki efendim dedi ardından iptalini gerceklestirmem için taahutten kaynaklanan borcu kpatmaniz gerek dedi. Parayı yatirmadan işlemi iptal edemiyorum dedi. Bende mahkemeye başvuracağım dedim siz bilirsiniz dedi ve tlf u kapattim. Sizinde başınıza boyle bir şey geldiyse çözüm yolunu paylasirmisiniz. Şimdiden tesekkurler

 3. Idris diyor ki:

  Çok saçma bir sistem banada 4000 gelmiş

 4. kadir diyor ki:

  Slm arkadaşlar bugün aklıma geldi gelirbildirimi borcum varmı diye baktım 3.100lira borç görünüyor ben bu borcu nasıl ödeye bilirim evliyim bir cocum var evim kira zamlar arka arkaya hadi bu borcu öde nasıln öye biliyorsan bunasıl devlet bildiri yapbadan vaizi kitliyor millete yazıklar olsun böyle devlete ben ödeyeme borcumun karşılı hapise atsınlar beni başka türlü edeyemem bunu devlet utansın

  • Soner YILDIZ diyor ki:

   İkamet ettiğiniz ilçedeki kaymakamlık binasına gidip, durumunuzu anlatın, “Gelir Testi” yaptırmak istediğinizi belirtin… Gelir testinde size sorulan sorulara durumunuzun iyi olmadığını belirten cevaplar verirseniz, ya sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacağız Yeşil Kart sahibi olursunuz, ya da en düşük prim tutarı olan 48,50 lira ödemeniz kararlaştırılır ve borcumuz bu tutara göre yeniden düzenlenerek azalır… Borcunuzu ve prim tutarınızı gelir testinden yaklaşık bir hafta sonra herhangi bir SGK kurumundan öğrenebilirsiniz… Bol şans…

  • Aslı diyor ki:

   Merhaba,
   Benimde 17 dönem borcum vardı 2250 kadar. Bulunduğum ilçenin kaymakamlığına gidip gelir sorgulama yaptırdım. Size kaymakamlıktan form doldurtturuyorlar ve onuna dayanarak sizin durumunuza göre sigortaya bildirimde bulunuluyor. O süreden sonra faiz işlemide durduruluyor. Kaymakamlıktaki memur size bir belge veriyor. Bu belgeyle sigorta genel müdürlüğüne gidiyorsunuz 10 gün sonra ben başvurdum. Çünkü Kaymakamlıktaki memur daha önce başvuramazsın dedi. Neyse borcum buarada 3 döneme düştü 425 kadar. Dünde bu bana Verilen belgeyle başvurdum ve borcum 142 TL’ye düştü. Bunu ödeyip babamın saglık ve maaş imkanlarından faydalanmak için başvuruda bulunacağım.

   SİZLERDE BİRAN ÖNCE BULUNDUĞUNUZ İLÇENİN KAYMAKAMLĞINA BAŞVURUN.kOLAYLIKLAR DİLERİM HERKESE.

 5. adem diyor ki:

  slm arkadaslarboyle terelelli ve ucukrakamlara saglik sigorta olmaz herkes kendi bolgesine ilgili kurum yada 170 arayip sikayettini bildirsin boyle bi duruma yillik 30 tl ancak veriliz bakirkoydeki deliler duysa hastaneden kacar hem decuf cuf yaparak :)

 6. Yakup diyor ki:

  ben ve kardeşim aynı iş yerinde çalısyorduk işten cıktık babamın uzerine işyeri actık ve 3 senedir beraber sgortasızdıkkk vee dün ne ögreniyim devlet sen neden işssizsin diyip araştıracagına 4000 binliradan 8000 tl borçlu olduk al ben yemiyom sen ye Araba Kullanmak VERGİ mazotun yarısı VERGİ sattıgımız malın yarısı VERGİ ELEKTİRİK SU DOGALGAZIN %15 vergi .. Bugune kadar akp derdim artık oy moy yok yapmayın kardeşim benim sgortamı sgorta yapacak olsam kendi iş yerimdede yaparım ya bu ne saçma iş bu borçalı akp ödeyeceksinn artı aile huzurumu bozdugunuz için banada tazminat vereceksin sikrm sizin adaletinizi işi olmıyan adamdan 8000 almak ta nedir aç pçler

Konu İle İlgili Yorum Yaz