İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama
İsteğe bağlı sigorta; kişilerin isteğe bağlı olarak prim ödemek suretiyle, uzun vadeli sigorta kollarına ve genel sağlık sigortasına tabi olmalarını sağlayan sigorta koludur.

isteğe bağlı sigorta sorgulamaİsteğe Bağlı Sigorta olarak adlandırdığımız 2 sigorta türü vardır bunlar;

1- Bağkur (4B) İsteğe bağlı sigorta.

2-Tarım (EK5) İsteğe bağlı sigorta.

Ek5 Tarım sigortası ise 4A hizmet dökümünde yer alırken. İsteğe bağlı bağkur ise 4B hizmet bilgisi kısmında yer almaktadır.

Konu üzerinden ödenen İsteğe Bağlı Sigortanız hakkında ödenen primlerinizi görebileceksiniz.  Mevcut e-Devlet şifrenizle isteğe bağlı sigorta sorgulaması yapabilirsiniz.

İSTEĞE BAĞLI SİGORTAMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Daha önceden PTT Şubeşinden edinmiş olduğunuz e-Devlet şifreniz ile sorgulama işlemini e-Devlet kapısı üzerinden sorgulayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıdan size ait kişisel bilgilerinizle giriş yaptıkdan sonra isteğe bağlı sigortalılığınız hakkında daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz.

4B İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması için Tıklayınız

EK5 Tarım İsteğe Bağlı için Tıklayınız

Ek bilgi : İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması ile ilgili karşılaştığınız sorunları bize aşağıdaki form aracılığıyla sorularınızı, görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulama (65 Yorum)

  1. Ben yurtdisinda yasayan bir vatandasim.iki tane ssk num.bulunmakta.Biri 1989 girisli ve 19 mil.baslangicli diyeri 1990 .07 ve 20 miliyon baslangicli.E-devlet sayfamda 20 miliyonna baslayan gözükiyor.Iki noyu nasil birlestiririm.