Rapor Parası Sorgulama

Rapor Parası Sorgulama, SGK Rapor Parası Sorgulama, Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama işlemlerinizi takip edebileceğiniz uygulamalar hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Rapor Parası Nedir

Sigortalının iş kazası geçirmesi, meslek hastalığına tutulması veyahut hastalık ve analık hallerinde, Kurumca yetkilendirilen hekim veya sağlık kurulu raporlarında belirtilen istirahat süresince geçici olarak çalışamama halidir. Rapor kanundaki tanımı geçici iş göremezlik belgesidir. Geçici iş göremezlik ücreti iş veren tarafından değil, SGK tarafından çalışana ödenir. İnternet üzerinden yapılan başvuru incelenerek elektronik ortamdan ödeme yapılır ve sigortalı iş göremezlik ödeneğini Ziraat Bankası aracılığıyla alabilir.

SGK Rapor Parası Nasıl Alınır ?

 • Ziraat Bankası
 • PTT Şubeleri


Sgk rapor parası alınan raporla alakalı belgelerin Sosyal Güvenlik Kurumuna ulaşmasından sonra kurum tarafından yapılan inceleme sonucunda sonuçlandırılır.Yapılan incelemeden sonra geçici iş göremezlik ödeneği ödemesini sosyal güvenlik kurumu PTT şubelerine veya Ziraat Bankasına yatırır.

Rapor Parası Sorgulama

SGK Rapor parası sorgulamasınıe-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. e-Devlet şifreniz varsa sorgulama işlemini sisteme size özel şifrenizle giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Şifreniz yoksa eğer size en yakın PTT’den 2 TL karşılığında e-Devlet şifrenizi edinebilinir ve hemen kullanmaya başlayarak  rapor parası sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet Rapor Parasını Sorgulama için Tıklayınız

 • Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığının iletişim numarası Alo 170 telefon numarası arayarak Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili tüm sorularınızı sorabilir, sorgulamalarınızı yaptırabilirsiniz. Online olarak da www.alo170.gov.tr adresine giriş yaparak, danışmanlarla canlı olarak yazışabilirsiniz. Hem telefon üzerinden hem online olarak Alo 170 hattından hizmet almanız mümkündür.
 • Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
  Etiketler: , , , , , ,
  Bu yazı en son 27 Şubat 2019 tarihinde güncellenmiştir.

  Konu hakkında yorumunuzu yazın


  (e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

  Rapor Parası Sorgulama (224 Yorum)

   • Konu da bağlantısını vermiş olduğumuz e-devlet(turkiye.gov.tr) bağlantısını tıklayarak işgörememezlik ödeniğinizi görebilirsiniz.

  1. Mrb 29.11.2018 ve 01.12.2018 rapor aldım bir gün gün rapor param var ama 07.12.2018 oldu e Devlet baktım sistemde görünmüyor bilgi verirseniz memnun olurum

   • Rapor parasının ne zaman yatacağına ilişkin bilgi size SMS ile bildirilmektedir. Rapor ödeneği bekleyen kişilerin SMS mesajlarını takip etmelerinde fayda olmaktadır.

  2. Selam ben 01.08.2018 tarihinde hastaneye yattım 06.08.2018 tarihine kadar ondan sonrada 07.08.2018 /06.09.2018 tarihleri arası rapor verdiler 07.09.2018 tarihinde ise başladım raporum ayakta tedavi SGK bekar ücret ve ne zaman yatırır

  3. 02,072018 Başlangıç 22,07,2018 Biten ve yine 23,07,2018 Başlangıç 06,08,2018 biten
   ADLİ VAKA 170 aradığımda takip numarası oluşturduk geri dönen sms yok raporum arşive kaldırılmış nedeni bilinmiyo ŞİŞLİ SGK yı arıyorum defalarca hiç bir şekilde ulaşamıyorum bu konuda yardımcı olumusunuz.

  4. 19.07.2018 de başlayıp 28.07 2018 de biten bir 10 günlük rapor aldım yalnız e devlette aldığım bu rapor gözükmüyor ne yapmam lazım

  5. Hayırlı günler benim 28 günlük raporum vardı 2 gün önce bitti şuan iş başı yaptım raporları hastanemiz onay şefine onaylatım şişli sgk gittim sgk daki personel bu raporlar sisteme işlenmemiş dedi tekrar hastaneye gittim önce onay şefine dedim valla ben onayladım dedi ve gösterdi ekrandan şimdi ben bu karışıklığı nasıl çözeceğim bana yardımcı olursanız sevinirim

  6. İşe girdikten kısa bir süre sonra iş kazası geçirdim ve 30 gün rapor verildi. Ama 90 gün prim yatmadı yani işe yeni girmiştim yine de para alabilir miyim

   • İş kazası ve meslek hastalıklarında geçici iş göremezlik ödeneği alınması için herhangi bir süre prim bildirimi ve ödenmesi şartı aranmamaktadır. Evet yine de paranızı alabilirsiniz.