SGK Aktivasyon

Sponsorlu Bağlantılar

SGK Aktivasyon işlemi nasıl yapılır? SSK Aktifleştirme işlemi online nasıl yapılır? SSK Aktivasyon işlemi hakkında bilgileri aşağıdaki dökümandan erişebilirsiniz.

TEMEL BİLGİLER

Aktivasyon nedir : Yeni işe başlayıp 30 gün primi ödenen sigortalının hastane ve eczane ihtiyaçlarını aktif hale getirilip sağlık hizmeti alma hakkına sağlık aktivasyonu denir. Aktivasyon işlemizi yapmadan Sağlık yardımından faydalanamassınız.

Aktivasyon İşlemini Online Yapabilir miyim? : Hangi SGK Şubesine bağlıysanız o ilçedeki SGM ( Sosyal Güvenlik Merkezi ) nin web sayfası üzerinden online aktivasyon formunu doldurarak yapabilirsiniz. Fakat bu uygulama tüm SGK Şubeleri için geçerli değildir. Yazının devamında online aktivasyon yapabileceğiniz SGK Şubeleri hakkında bilgi alabileceksiniz.

Aktivasyon İşlemi İçin Nereye Başvurmalıyım? : Bu işlem için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezine başvurmanız gerekmektedir. Sağlık Aktivasyon Servisi bölümünden başvuru yaparak aktivasyonunuzu aktif hale getirebilirsiniz.

ONLİNE SAĞLIK AKTİVASYONU

İstanbul Kadıköy Sosyal Güvenlik Merkezine bağlı iseniz Tıklayınız

İlgili bağlantıdaki formu eksiksiz doldurdukdan sonra “Gönder” butonuna basarak aktivasyon işlemine online olarak başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Pendik Sosyal Güvenlik Merkezine bağlı iseniz Tıklayınız

İlgili bağlantıdaki formu eksiksiz doldurdukdan sonra “Gönder” butonuna basarak aktivasyon işlemine online olarak başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul’da bulunan diğer SSK Şubeleri için Tıklayınız

İzmir SGK Sağlık Aktivasyonu için Tıklayınız

Çalışan (4A)

 1. Nuri ozgokce diyor ki:

  Arkadaslar benim sigortam 3. 4. Seneden beri aktif halde sonra sigortYa ara verildi simdi yeni cikan yasaya gore bir haftalik sigotami gosterirsem 90 gun boyuca sigortam aktif
  hale gelir mi acaba ( lutfen cevap )

 2. ahmet diyor ki:

  25 yasini doldurdum ogrenciyim babamin uzerinden sskli olarak cikamiyorum para mi odenmesi lazim artik

 3. Umur İmamoğlu diyor ki:

  Aktivasyon işlemi yapmak istiyorum fakat sayfa açılmıyor. Sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi. İlla SGK ya gidip saatlerce sıra mı beklemek gerekiyor. İlgilenen varsa cevabınızı bekliyorum.

 4. Aydın sulak diyor ki:

  detaylı bilgiler için teşekkürler aktivasyon başvurusunu yaptım.

 5. Zehra Aydoğan diyor ki:

  Ne güzel ya sonunda teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya başlamış ssk. artık sıra beklemeye gerek yok.

Konu İle İlgili Yorum Yaz