SGK Emekli Maaşım Bağlandımı


SGK Emekli Maaşım Bağlandımı

emekli maaşım bağlandı mı

Emeklilik başvurusunda bulunan vatadaşlar maaşlarının bağlanıp, bağlanmadığını öğrenmek isterler. Bu bilgiye en doğru şekilde ulaşmak için sizi doğru yönlendirmeler yapacağız.

Emeklilik öncesi tüm işlemlerinizin tamamlandığınıza eminseniz aşağı bölümde size sunduğumuz bağlantıyı kullanarak e-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşınızın bağlanıp bağlanmadığını sorgulayarak hızlıca son durumunu görebilirsiniz.

Maaş bağlanması süresi genelde ortalama 1-3 ay arasında tamamlanmaktadır.

Nasıl Öğrenebilirim ?

Alt kısımdaki bağlantıdan e-Devlet sistemine kimlik ve şifrenizle giriş yaptıkdan sonra doğrudan sizi sorgulama ekranına yönlendirecektir.

Emekli Maaşım Bağlandımı Öğrenmek için Tıklayınız

Emekli maaşım bağlandımı sorusunun cevabını iliniz veya ilçenizde bulunan SGK Müdürlüğüne giderek sahsen başvurada bulunarak kendinize emekli maasinin bağlanip bağlanmadiğini öğrenebilirsiniz. Hatta gidemeyecek bir durumunuz varsa SGK merkezine telefonla ulaşıp emeklilik işlemlerinizin ne durumda olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

Dipnot : Üst bağlantıdaki sistemden eğer emekli aylık bilginiz bağlanmamış ise de bu rada henüz emeklilik işlemlerinizin olmadığını zaten size sistem olarak bildirecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK Emekli Maaşım Bağlandımı (65 Yorum)

 1. Ben 25 12 2015 emeklililk dilekcesi verdim emeklilik islemlerim mart 2016 da bitti nisan maas odemesinde 274.14 ek odemegozukuyor baska hic birsey yok 4 aylik birikmis maas bilgiside yok acaba net bilgiler ne zaman belli olur

 2. 02.03.2016 tarihinde emekli dilekçemi verdim emekli sandığı bölümüne 34 gün oldu halen cevap yok en son kurumumdan gelen yazıyı gönderecekleri daire yerine yanlışlıkla başka daire ye gönderildiğini öğrendim yazıklar olsun bir insanın emeklisi bir sorun yok ise 34 gün de nasıl bağlanamıyor o evrakları yanlış daireye gönderen işini doğru yapamayan memur arkadaşların vicdanı rahat mı acaba insanları madur edince veya aldığı maaş helal mı sormak lazım yazıklar olsun.millet ler uzaya gidiyor bizimkiler halen yaya bilgisayar çağında halen kırtasiye yok evrak yok kuruma evrak evrak gelir yok yanlış yere gönderilmiş yok arşivden dosya gelecekmiş yok tahsizler başkanlığına gidecekmiş sonra maaş bağlanacakmış ölme eşşeğim ölme yaz gelsin de yonca biçilecek yazıklar olsun benim emeklilik müracaatımdan sonra kim benim yazılarımla ilgili yanlışlık yaptıysa o kşileri allaha havale ediyorum.

 3. dosyam ile gönderildi işlemlerim tamamlandıktan sonra para hesabıma yatacakmış dediler ve şubat ayında paranı yatıracaz dediler ve şimdi şubatın 28 i neden gelmedi sizce ne zaman gelir

 4. 3 ay sonra emekli maaşı bağlanacak olan kişi bu geçen sürede parasız ne yapacak. Devletimiz primleri çok hızlı alıyor. Bu işlem neden bu kadar gecikiyor. Bir kurumun bu kadar yavaş çalışmasını aklım almıyor. Gerekçesini merak ediyorum.

  • Gerekcesi bagkur ve sgk birleştirilenler genelde 3 ay bekletiliyor normal ssk daha hızlı yatıyor 3 aylık maaşınızı zaten toplu alıyorsunuz siz siz olun emeklilik işlemlerini internet üzerinden yapın 1 ayda yatıyor maaş.

 5. 6 Eylül 2015 tarihinde babam kağıtlarını verdi. Sistemden baktığımda kişisel bilgileri yer alıyor, başka bilgi hiç yer almamış. Ne zaman maaş alınmaya başlar, başlamış mıdır? Bunlarla ilgili yanıt verir misiniz?

  • eşim için 17 eylülde dilekçeyi verdik…22 kasımda ilk maaşımızı alacağız…80 günlük olarak…maaş bağlanma suresi 1-3 ay arası değişiyor…

   • eyllde dilekce verildiyse 1 ekim den maaş başliyor,ödeme günü 22 kasımsa 52 gnlk maaş olr.80 gn nasıl bldnz

 6. Bende şubat 10 da verdim emeklilik dilekçemi siz nereden bakip bilgi aliyorsunuz arkadaş bana da söylermisiniz … Teşekkürler ….

 7. Merhaba ben 21 ocak ta verdim emeklilik kağıtlarımı , bu ay Şubat ayında emeklilik te ilk maaşımı alabilirmiyim sizce sistemde baktigimizda onaylanmış ama alabilirmiyim.