SGK Hizmet Dökümü

Sponsorlu Bağlantılar

SGK Hizmet Dökümü işlemleri 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren SGK Sorgulamaları artık kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettirilecek.

e-Devlet sisteminin hayatın her alanında tek çatı altından verdiği hizmet sayesinde daha güvenilir ve bilgi karışıklığı olmadan vatandaşlara hizmet vermeye ve teknolijinin getirdiği yenilikleri vatandaşlara kolayca buluşturmayı hedefliyor.

Daha önce SGK.GOV.TR bünyesinde yer alan SGK Hizmet Dökümü uygulamasına artık size özel olarak PTT şubeleri tarafından almış olduğunuz şifrenizle birlikte SGK Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında Hizmet dökümüzü nasıl alacağınızı alacağız. SGK Sorgulama işlemi e-devlet şifresi edinmeniz zorunludur. Şifre işlemini size en yakın PTT şubesine T.C Kimlikle başvurarak teslim alabilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜMÜ NASIL ALABİRİM

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde site içinde ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

SGK Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Adım 1:

SGK Hizmet Dökümü almak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

sgk e-devlet giriş

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

sgk hizmet dökümü e devlet

yazar_sorusorHerhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Çalışan (4A)

 1. mahmut can diyor ki:

  1985 yılında kamuda kadrolu nolarak işe başladım 2010 yılında emekli oldum askerlik borçlanmasınıda 1990yılında yatırdım normal 9800 günden emekli olmam gerekirken 8880 gün üzerinden emekli edildim defalarca dilekçe ile sözlü olarak araya adam koyarak buişin üzerine gitmeme rağmen hala bi sonuç alamadım enson mahkemeye vereceğim eğer bu uyarımıda dikkate almazlarsa dava açmayı düşünüyorum gereğini arzederim selamlar

 2. satılmış diyor ki:

  herşey zorlaşıyor vay halimize

 3. ahmet diyor ki:

  işveren çalışanın geçmiş hizmet dökümünü görebilir mi?Çalıştığı diğer yerleri

 4. Hulya Acar diyor ki:

  Merhaba, e vatandaslik ile sgk 4a hizmet dokumumu vs gormek istedigimde bu tc kimlik numarasi na ait kayit bulunamadi diyor, oysaki 1993-2000 yillari arasi sigortali calistim, Ilk ise giris ismim hulya oksak idi 1993 tarihinde 1998 evlendim sigorta Kartimda 1999 yilinda hulya Acar olarak degisti.Bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz.

 5. AYDIN diyor ki:

  kaza gecirdim askere gidemedim ve hic calisamadim ve su anda amerikada yasiyorum %60 raporum var malulen emekli olabilirmiyim olmam icin ne yapmam gerekiyor

 6. ali abdullah diyor ki:

  hizmet dökümünü neden detaylı olarak göremiyorum. sadece son 6 aylık döküm gözüküyor tamamını görebilirmiyim.yardımcı olusanız sevinirimm…

 7. Sıtkı Nadir Şinikoğlu diyor ki:

  Sağlık bakanlığında çalışmaktayım ve oranın personel bilgi sistemine göre işe giriş tarihim kasım 1985 olmasına rağmen e-devlet hizmet dökümünde işe başlama tarihim mart 1999 gözüküyor, 1985 – 1999 arası çalıştığım ve sağlık bakanlığı kayıtlarında görülen 3 farklı yerin dökümü eksik. Ne yapmam gerekiyor. Teşekkür ederim.

 8. HAKAN diyor ki:

  SİGORTA GİRİSİMİ GOREMİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

 9. NEZİHA ÖZDEMİR diyor ki:

  1998 yılında işe başladım 4060 günüm var 1963 doğumluyum
  şu çalışmıyorum nasıl veya ne zaman emekli olurum.

 10. Gülmehmet diyor ki:

  Çıkış tarihimi öğrenmek istiyorum

 11. MEHMET KUDRET ÖZCAN diyor ki:

  2016 Maaşım kesintileri.

 12. Yasar diyor ki:

  Dövizli Askerlikten yararlanabilmem icin gereken belgeler arasinda sigorta dökümü yer aliyor. Bu ayni anlamda hizmet dökümü oluyor bildigim kadariyla. bu konuda bilginizi rica ediyorum.

 13. hasret usta diyor ki:

  ekim-1981 yılında sigortalı olarak işe girdim.
  aralık-2005 de emekli oldum.

  emekli aylığım ne olur

 14. Ahmet diyor ki:

  1993-2000 yılları arasında TSK da uzman çavuş olarak görev yaptım yalnız sgk ya yıpranma payı düşülmesi dilekçe yazdım ama malesef prim günüme ek yapılmıyor veya emeklilik için yaştan düşülmüyor ne yapmam gerekli bu konuda nereye nasıl müracat etmeliyim

  • Yönetici diyor ki:

   Dilekçenizi bölgenizde bulunan İl Müdürlükleri Merkezine göndermenizi tavsiye ederiz.

 15. Ahmet diyor ki:

  Doğum tarihim 1965,ilk işe giriş 19.07.1984 altı bin kusur gün bağkur + emekli sandığı+ ssk pirimim var, 3 aydır sigortalı çalışmaktayım sigorta sicil no 15770799 em sicil no 65419311 ne zaman emekli olabilirim. Birde 2001-2013 tarihleri arası yurt dışında gayri resmi çalışmam var bu süreyi borçlanabilir miyim? Teşekkürler.

 16. Yönetici diyor ki:

  Bugüne kadar özellikle seçim dönemleri öncesinde birçok milletvekili bu durumu “Staj Sigortası Emekliliğe Başlangıç” olması için meclise taşımış ve her defasında bu konuyla ilgili kanun teklifi verilmiş olsa da bu tekliflerinin hiç birisi kanunlaşmamıştır.

  Bilginize.

 17. Kemal diyor ki:

  Staj ve çıraklık çalışanlarının primleri sgk da emeklilik için faydası varımdır acaba.

 18. CENGİZ diyor ki:

  15/04/1984 tarihinde çırak olaral işe girdim.
  01/01/1996 tarihinde ilk emekli primi yattı.
  yaklaşık 9000 gün sigorta var.
  yeni yasalaşan kanuna göre ( resmi gazetede yamlanmamış beklemede) çıraklık ve stajerlik giriş yılı olarak kabul ediliyor.
  kanun yayımlanırsa 2016 yayımlanmazsa 2017 yılında emeklki olacağım.. Kanundaki son durum nedir. tbmm de kabul edilen bir kanunun resmi gazetede yayımlanması için belli bir süre varmıdır veya prosedür nedir

  • Yönetici diyor ki:

   Cengiz Bey,

   Resmi gazetede yayımlandığı konusunda ısrarlı birçok kişi/siteler böyle yazılar yazıyor fakat böyle birşey henüz yok. Bir çok haber sitesinde çıkan bilgilere göre staj dönemi sigortalarının emeklilikten sayıldığı, bu konuda bir yasanın bile kabul edildiği bilgileri yayınlanmakta. Fakat bu haberlerin gerçekciliği şu an için yok.

   Stajyer sigortası yapılan birisi için SGK web sayfasında işe giriş tarihi yazar ama işe giriş yazan yıllar için prim ödeme gün sayısı ve kazanç görünmez. Stajdan sonra ilk normal işe giriş (uzun vadeli prim ödenme) tarihinden itibaren de gün sayısı ve kazanç görünür. Sizlerin sigorta hizmet cetvelindeki yıllara baktığınızda hangi yılda (tarihte) prim ödeme gün sayısı ve kazanç varsa emeklilik için sigorta başlangıcınız o tarihtir.

 19. Bilgili diyor ki:

  Staj sigorta başlangıç olarak emeklilikte dikkate alınmıyor.

 20. Faruk deli diyor ki:

  2005 ssk ilk ise girisim var ama sistemde prim ödenmemis 2008 den sonra prim ödenmis ne yapabilirim

 21. şükrü taşkın diyor ki:

  10.11.1964 doğumlu 01.08.1991 ssk girişliyim tam tarihli ne zaman emekli olabilirim.

 22. Bora diyor ki:

  Babam işci emeklisi idi vefat etti anneme dul maaşını e-devletten baswuru yapabilirmiyim

 23. muhyettin çevik diyor ki:

  2000 girişliyim ama 1994 te askerlik yaptım

 24. muhyettin çevik diyor ki:

  ne zaman emekli olurum

 25. fadime diyor ki:

  artık tc ile ssk öğrenilemiyor mu, illa e devlet vb mi gerekli?

  • Yönetici diyor ki:

   Eskiden T.C no ve kimlikteki diğer bilgilerle öğrenebiliniyordu fakat yeni uygulamaya geçildikten sonra sadece e-Devlet üzerinden sorgulama işlemleri gerçekleştiriliyor.

 26. nazli diyor ki:

  1999-2000 ögretim döneminde ücretli ögremenlik yaptım fakat sigorta girişim gözükmüyor,çalıştıgımın belgeleri var geçmişe dönük bu sigortamı hakedebilirmiyim?birde staj sigortası sigorta girişi sayılıyormu?

  • Yönetici diyor ki:

   Nazli Hanım,

   Öğretmenlerin tescil kapsamı 4/c 5510 sayılı kanuna tabidir. 4C hizmet sayfasına bakabilirsiniz. Sigortalarınız hiç bir şekilde gözükmüyor ise elinizdeki belgelerle birlikte SGK’ya dilekçe yazarak sigorta hak talebinde bulunabilirsiniz.

   Diğer sorunuza gelirsek; Staj sigortası başlangıç olarak sayılmıyor. Sitede detaylı yazımız var isterseniz okuyabilirsiniz.

Konu İle İlgili Yorum Yaz