SGK Hizmet Dökümü

 sgk hizmet dökümü
01 Kasım 2014 tarihinden itibaren SGK Hizmet Dökümü ve diğer tüm SGK Sorgulamaları kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettirilmeye devam ediliyor.

e-Devlet sisteminin hayatın her alanında tek çatı altından verdiği hizmet sayesinde daha güvenilir ve bilgi karışıklığı olmadan vatandaşlara hizmet vermeye ve teknolijinin getirdiği yenilikleri vatandaşlara kolayca buluşturmayı hedefliyor.

Daha önce SGK.GOV.TR bünyesinde yer alan SGK Hizmet Dökümü uygulamasına artık size özel olarak PTT şubeleri tarafından almış olduğunuz şifrenizle birlikte SGK Hizmet Dökümü işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında Hizmet dökümüzü nasıl alacağınızı alacağız. SGK Sorgulama işlemi e-devlet şifresi edinmeniz zorunludur. Şifre işlemini size en yakın PTT şubesine T.C Kimlikle başvurarak teslim alabilirsiniz.

 • SGK Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak sigortanızın yatıp yatmadığını öğrenebilir.
 • Bugüne kadar yatıran tüm sigorta primlerinizi görebilir v hesaplama yapabilirsiniz.
 • İşe giriş ve çıkış tarihlerinizi öğrenebilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜMÜ NASIL ALABİRİM

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde site içinde ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

SGK Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümü alabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Adım 1:

SGK Hizmet Dökümü almak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

sgk e-devlet giriş

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

sgk hizmet dökümü e devlet

yazar_sorusorHerhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK Hizmet Dökümü (851 Yorum)

 1. 16978651 sicil nomu çorlu Tekirdağ aldım ilk başlangıcında uç sene sigortalı çalıştım askere gittim şimdi benim sigorta çıkmıyor 1988 den 2005 kadar yok yeni yeni scil noile yeni sigorta var eski sigorta kayıp

  • İsa Bey,

   Bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurmalısınız. PRİM ve TAHAKKUK Servisi konuyla ilgili gerekli araştırmaları yapacaktır tüm primlerinizi tek bir sicil numarası altında toplatabilirsiniz.

 2. ben 2006 yili nisan ayindan bu yana yurt disinda ikamet ediyorum.hizmet dökümü 1997 yili ilk giris 1997 yilindan itibaren 2006 yili nisan ayina kadar 2003 – 2005 yillari arasi emekli sandigi TÜRK SILAHLI KUVVETLERI emekli sandigi e devlet sifrem yok.Hizmet dökümlerini nasil alabilirim tesekkurler

 3. 23 05 1991 işe ilk giriş.30 08.1991. çıkış.(ssk) 10 08 1991 10 08 2001 türk silh. kuvvetleri uzman erbaşlık görevi (emekli sandığı) artı yıpranma var. 2.5 yıl. 27 07 2004 11 03 2005 arası (7 ay 1 gün) isteğe bağlı bağkur ödedim.(12. basamaktan) 01 03 2007 den itibaren halen çalişiyorum asgari ücretten (ssk) ne zaman emekli olabilirim. bunların hepsini birleştirmem gerekiyor mu. teşekkür ederim,

  • Nursen Hanım,

   Hizmet sorgulama syafasında yer alan detaylı hizmet dökümü bölümü kısmına tıklarsanız tüm hizmetleriniz gözükür. Eğer 98 girişiniz gözükmüyorsa kuruma yazılı dilekçe ile başvurmalısınız.

 4. 22/09/1973 doğumluyum,14/01/1993 den beri kamuda görevliyim 2 çocuk annesiyim nezaman emekli olabilirim

 5. Ben 1998 yılında Sgk girişliyim . %55 özürlü raporum var. 6100 günüm var. Ne zaman emekli olabilirim? Emekli maaşı Sgk nın hesaplama modusunda baktığım Zaman farklı bir hesaplama çıkıyor. 1470 ve 1754 gibi bir rakam çıktı? Kamuda çalışıyorum. Ne kadar emekli maaşı alabilirim? Allah nasip ederse 2020 yılında emekli olmak istersem ne kadar Kazancı’m olur. Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla

 6. Merhaba ben evhanimiyim 1983 tarihindesigortali çalıştım 500 gün 2010 2011 bakur ödedim ikide doğum borclanirsam emekli olabilirmiyim

 7. Hamis yıldız emeklilik ile alakalı dosya gönderdi lakin hiç bir şekilde kendisine cevap gelmedi, bilgi bekliyoruz teşekkürler, daha geniş bilgi edinmek için baş vuru yapacağımız merciği söylemenizi rica ederiz.

  • Emeklilik başvurusu dosyası mı gönderdiniz bilmiyorum ama başvuru yaptığınız kuruma telefonla danışarak bilgi alabilirsiniz. Eğer kurum gönderdiğiniz evrağa kayıt altına aldıysa internet üzerinden sgk evrak sorgulaması yaparak son durumunu görebilirsiniz.

  • Sigorta primleriniz ay sonundan ay sonuna hizmet dökümüze ekleniyor. Kesin olarak sigorta priminizin yatıp yatmadığını öğrenmek için ay sonunu beklemelisiniz.

   Örneğin; Mart ayı ssk primlerinizin yatıp yatmadığını Nisan ayı sonunda görebilirsiniz

   Yeni işe girenler sigortanızın kontrolünü hemen yapamazsınız. Çünkü ödeme ve bildirim çalıştığınız ayı takip eden ayın 23. ünde verilir .

   Örneğin; 01.03.2014 de işe giren bir kişinin bidirimleri 23.04.2014 e kadar yapılma süresi var işveren son gün 23.04.2014 de bildirimde bulunmuşta olabilir. Dolayısı ile ayın 24. ü ve sonrası yapacağınız sorgulama bir önceki ayı gösterir.

 8. Babam 22 2 2016 vefat etti tam olarak bilmiyorum ama 250 gün ssk ödeme var annem dul aylığı alabilirim babam 1947 doğumlu.

 9. Slm ben yeni bir işe başladım ocak ayından itibaren ama hala 4a dökümünü baktığımda görünmüyor. Birde 4a dökümüne baktığımda benim adimla beraber turan yılmaz diye bir şahsında bilgileri cikiyo benim sicil numaram adamla aynı sicil numarasi ilk bana verilmiş (1981) de yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyo saygilar

  • Nermin Hanım,

   Geçen ay başlayan sigortanızın görünmesi bu ay sonuna kadar sürebilir. Biraz beklemenizi tavsiye ederim. Dier konuda sorduğunuz soru ise SGK’nın hizmet dökümlerinde yer alan karışıklardan kaynaklıyor bu durumu düzeltmek için kuruma başvuru yaparsanız hizmet dökümünüzde yer alan hatalı girişleri düzelteceklerdir. Ayrıca hatırlatmak istediğim diğer bir konu ise geçen ay başlayan sigortanızın yapılıp yapılmadığını ALO 170 hattını arayarak öğrenebilirsiniz. Aktif bir sigortanızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 10. ben aseleti onaylanmış 22 aylık İnfaz ve Koruma Memuruyum fakat e-devlette 4A hizmet dökümüm çıkmıyor nedenini öğrenmek istiyorum

 11. 1958 dogumluyum kanser hastasiyim
  1984 işe başlama tarihim lakin 1800 gün
  ödedigim pirim var çalışamıyorum malülen emekli olmam mümkünmü
  100 de 60 iş göremez raporu istendi ssk red etti (ve benimle başvuran biridaha red edildi fakat 2 ay sonra hastalıktan vefat etti) ne yapabilirim bu durumda .

  • Gülten Hanım,

   Öncelikle Allah şifa versin. Red edilen başvurunuza itiraz edebilirsiniz. İtiraz dilekçesinde durumununu iyice anlatın ve kuruma teslim edin.

  • e-Devlet’de tüm sigorta primleriniz gözükımesi lazım. Nasıl bir sıkıntı ile karşılaşıyorsunuz detaylı yazabilir misiniz ?

1 19 20 21