SGK Hizmet Dökümü

Sponsorlu Bağlantılar

SGK Hizmet Dökümü işlemleri 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren SGK Sorgulamaları artık kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettirilecek.

e-Devlet sisteminin hayatın her alanında tek çatı altından verdiği hizmet sayesinde daha güvenilir ve bilgi karışıklığı olmadan vatandaşlara hizmet vermeye ve teknolijinin getirdiği yenilikleri vatandaşlara kolayca buluşturmayı hedefliyor.

Daha önce SGK.GOV.TR bünyesinde yer alan SGK Hizmet Dökümü uygulamasına artık size özel olarak PTT şubeleri tarafından almış olduğunuz şifrenizle birlikte SGK Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında Hizmet dökümüzü nasıl alacağınızı alacağız. SGK Sorgulama işlemi e-devlet şifresi edinmeniz zorunludur. Şifre işlemini size en yakın PTT şubesine T.C Kimlikle başvurarak teslim alabilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜMÜ NASIL ALABİRİM

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde site içinde ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

Adım 1:

SGK Hizmet Dökümü almak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

sgk e-devlet giriş

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

SGK Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

sgk hizmet dökümü e devlet

 

* Herhangi bir problele karşılaşırsanız bize aşağıdan yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Çalışan (4A)

 1. serkan diyor ki:

  Nasıl bir soygun arkadaş ya hem vergi ver hem ssk yatır bide üzerine 2 tl para öde e devlet şifresiymiş ne hizmet veriyorsun da 70 milyondan 2 tl tahsil ediyorsun yazıklar olsun

 2. vildan diyor ki:

  ben 2013-2014 yılları arasında çocuk gelişimi olarak stajımı yaptım sigorta işlemlerim de yapıldı fakat sigorta hizmet dökümünde uzun süreli hizmetiniz bulunmamaktadır diyor ne yapmalıyım neden böyle bir şey olmuş olabilir?

  • erdemstar diyor ki:

   lise stajı gözükmez zaten gss sayılmıyo o günler sayılsa benim şimdi 400 küsür günüm fazladan olurdu :(

  • aslı diyor ki:

   vildan peki staj parasını aldın mı sen bende cocuk gelişim mezunuyum 2009 ama staj parasını alamıyorm

Konu İle İlgili Yorum Yaz