SGK Hizmet Dökümü


 sgk hizmet dökümü
01 Kasım 2014 tarihinden itibaren SGK Hizmet Dökümü ve diğer tüm SGK Sorgulamaları kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettirilmeye devam ediliyor.

e-Devlet sisteminin hayatın her alanında tek çatı altından verdiği hizmet sayesinde daha güvenilir ve bilgi karışıklığı olmadan vatandaşlara hizmet vermeye ve teknolijinin getirdiği yenilikleri vatandaşlara kolayca buluşturmayı hedefliyor.

Daha önce SGK.GOV.TR bünyesinde yer alan SGK Hizmet Dökümü uygulamasına artık size özel olarak PTT şubeleri tarafından almış olduğunuz şifrenizle birlikte SGK Hizmet Dökümü işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında Hizmet dökümüzü nasıl alacağınızı alacağız. SGK Sorgulama işlemi e-devlet şifresi edinmeniz zorunludur. Şifre işlemini size en yakın PTT şubesine T.C Kimlikle başvurarak teslim alabilirsiniz.

 • SGK Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak sigortanızın yatıp yatmadığını öğrenebilir.
 • Bugüne kadar yatıran tüm sigorta primlerinizi görebilir v hesaplama yapabilirsiniz.
 • İşe giriş ve çıkış tarihlerinizi öğrenebilirsiniz.

SGK HİZMET DÖKÜMÜMÜ NASIL ALABİRİM

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde site içinde ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

SGK Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Hizmet Dökümü ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümü alabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Adım 1:

SGK Hizmet Dökümü almak için aşağıdaki adresden size direk olarak hizmet dökünü sayfasına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

sgk e-devlet giriş

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

sgk hizmet dökümü e devlet

yazar_sorusorHerhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK Hizmet Dökümü (880 Yorum)

 1. Hizmet dökümümde sigortamın başlangıç tarihindeki 37 günlük bildirimde Sgk sicil numarası bana ait olmak kaydıyla isim kısmında başka bir kişinin ismi yazıyor.Bu durumda ne yapmalıyım?


  • Özgür Bey,

   Hizmet Döküm bilgilerinizde farklı ad ve soyadın görülmesi halinde bu kişiye ait hizmetin dikkate alınmadan gerekli düzeltme işleminin yapılabilmesi için bağlı bulunduğunuz Sigorta Müdürlüğü`ne müracaatınız gerekmektedir.

 2. Merhaba,
  İşe giriş evrakları arasında talep edilen hizmet dökümünü işverene vermek zorunda mıyım ? İşverenin sigorta sicil numarasını bilmesi yeterli değil midir ? Hizmet dökümünü isteme sebebi nedir ? Saygılarımla,

  • Ender Bey,

   Bu gibi hatalar SGK Web Serverında nadirende olsa karşımıza çıkan geçici erişim problemlerinden meydana geliyor. Daha sonra tekrar denediğinizde hizmet dökümünüze erişebilirsiniz.

  • Ercan bey,

   e-Devlet şifrenizle birlikte konuda yer alan bağlantıdan sisteme giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

  • Merhaba bir yıl önce esimi kaybetim 750 tl maas aliyorum esimin kalan primini ödeyip tam emeklilik maasi alabilirmiyim sanirim primi dolmadigi icin az aliyorum yardiminiz icin tesekurler

1 20 21 22