SGK Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumuna ait tüm işlemlerin e-Devlet bünyesine dahil olmasından itibaren SGK Sorgulama işlemleride TCKN numaranız ve e-Devlet şifrenizle yapılmaktadır. Yazının devamında sorgulama işlemini nasıl yapacağınıza dair kapsamlı bilgileri bulabileceksiniz.

SSK Sorgulama

SGK Sorgulama işlemlerini internet üzerinden sadece e-Devlet kapısı üzerinden yapılabilmektedir. Eskiden sgk.gov.tr üzerinden yapılan tüm sorgulama işlemleri artık tek bir çatı altında olan e-Devlet sistemi üzerinden yapılarak daha güvenli hale getirildi.

SGK Hizmet Dökümü işlemleri 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren tüm SGK Sorgulamaları artık kişisel verilerin korunması amacıyla, e-Devlet kapısı uzerinden size özel şifre ile ulaşılması şeklinde devam ettiriliyor.

İnternet üzerinden başka siteler üzerinden sgk sorgulama işlemini yapamayacağınızı siz değerli site misafirlerimize önemle duyuyoruz. Kişişel bilgilerinizi turkiye.gov.tr dışında başka siteler üzerinde paylaşmayınız/girmeyiniz.

e-Devlet SGK Sorgulama İşlemleri

Ne zamandır beri Sigortalı olduğunuzu, nezaman sigorta girişinizin yapıldığını, işe giriş ve çıkış tarihleri gibi emeklilik işlemlerinde son derece önemli rol oynayan bu parametreleri sorunsuz, hatasız, problemsiz şekilde  aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

e-Devlet SSK Sorgulaması için Tıklayınız

Üst bağlantı tıkladıkdan sonra aşağıdaki gibi işlemleri yapınız…

 

sgk e-devlet

Sisteme giriş yaptıkdan sonra aşağıdaki gibi SSK Sorgulama sayfasına erişebileceksiniz.

e devlet sgk hizmet dökümü

Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

e-Devlet SSK Hizmet Dökümü Almam İçin neden Şifre Gerekli?

turkiye.gov.tr üzerinden yapılacak işlemler için kişisel verilerin korunması amacıyla size özel olarak basılacak olan e-Devlet şifresi edinmelisiniz. Bu şifre olmadan hiç e-devlet sistemine giriş yapamassınız. Öncelikle E-Devlet Şifresi Almak için, size en yakın PTT Şubesine üzerinde TC Kimlik Numaranızın olduğu bir kimlikle başvuru yapmalısınız. 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet Şifrenizi PTT’den rahat bir şekilde alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

* Herhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebileceğinizi unutmayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Sorgulama (28 Yorum)

 1. GÜVENLİK NEDENİYLEMİŞ .HAYIR YİYE YİYE BİTİYORDA PARA LAZIM ŞİFRELER SATILIK. NASIL SOSYAL DEVLET BU DEVLETTEN VERGİSİNİ ÖDEDİĞİMİZ HALDE YİNE PARA VEREREK HİZMET ALIYORUZ KAN İRİN OLSUN. HARAM OLSUN.

 2. Memur emeklisiyim ve çalışmak zorunda olduğumdan çalışıyorum,bu nedenle emekli aylığımdan kesilen % 10 SGDP kesintisi ne zaman kalkacaktır.

 3. 02.01.1985 den 540 ssk.var 31.08.1999 yılından bağkur sicil numaram var ama hiç ödemişliğim yok bağkuru borçlanıp emekli olabilirmigyim ve bağkura ne kadar ödeme yapmam gerekiyor doğum tarihim 10.10.1965 saygılarımla arz ve rica ederim.

 4. Oğlum 21 yaşında ve üniversite öğrencisi …sağlık hizmetlerinden yararlanıyor mu? nasıl öğrenebilirim..

  • Eğer siz çalışan yada emekli iseniz üniversite boyunca 25 yaşını geçmediği sürece sizin üstünüzden sağlık yardımcı alabilir. Sorgulaması için provizyon kontrolü yapabilirsiniz.

 5. merhaba

  1972 yılında sigortalı olarak çalışmış
  sigorta numarasından ssk dökümünü bulamıyorum,nasıl ulaşabilirim ayrıca kısa süre çalışması var.borcunu ödeyip emekli olabilirmi? 1954 doğrumlu

  Teşekkürler

 6. merhaba 28 yaşındayım.part time olarak çalışıyorum.daha önce aile gelir tablosunu yaptırdım anacak her işe giriş çıkışa yenilememi söylediler.iş yerim 8 gün sigortamı yatıracak ve üniversite öğrencisiyim.25 yaşına kadar babadan bakılabileceğimi söylediler. tekrar gelir testi yaptırırsam diğer kalan günlerimin primi ortalama ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim.

 7. sgk yafazla pirim ödemişim bunu almak için sgk ya dilekçe verdim .bilgilendiril medim bu parayı ne zaman alabilirim not..lütfen acele bilgilendiriniz .

 8. son intibak gelirime bakınca ssk pirimimin eksik oldugunu ve kamu emeklisi olmama rağmen, özel sektör emeklisi olarak kayıt yapılmış. bu durum bende maaş ve intibak gelirimin eksik hesaplandığı intibası oluşturdu. gerekenin yapılacağı inancıyla saygılarımı iletirim. mustafa karaman. ( not)bu meil adresine bildirilmesini, saygılar.

 9. 1980 yılı libya da iş kazası sonrası malül maaşa bağlıyım 7 nesil olarak ancak agustos deprem öncesi ve sonrası maaşlarım kesilmiş ve ne zaman bağlanacağım ..