SGK Sorgulama

sgk sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumun aldığı kararla 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren sadece SGK Sorgulama işlemlerini kişiye özel oluştulan e-Devlet şifresi ile yapılmasına olanak sağlandığı için şifresiz sorgulama işlemlerinin yapılamayacağını öncelikle sizlere şeffaflık anlayışımızdan dolayı bildirmek isteriz.

Daha önce hem e-Devlet sisteminde, hemde SGK.GOV.TR üzerinden verilen hizmet artık size özel e-Devlet şifrenizle birlikte giriş yapılarak SGK Sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Yazımızın devamında SGK Sorgulama işlemleri ilgili yönlerdirmeleri ve uygulama anlatımınıtüm detayları ile yer vereceğiz. Lütfen işlemleri sırasıyla takip ediniz.

 • SGK sorgulama işlemini yaparak sigortanızın yatırılıp, yatırılmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Geçmişten bugüne gelinceye kadar yatırılan tüm sigorta primlerinizi görebilirsiniz.
 • Toplam prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.
 • İşe giriş ve çıkış tarihlerinizi kontrol edebilirsiniz.
 • Primlerinizin hangi tutar üzerinden ödendiğini görebilirsiniz.
 • Emeklilik hesaplamaları için gerekli kalemleri görebilir ve buna göre hesaplama yapabilirsiniz.

SGK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde e-devlet bünyesininde yer alan farklı uygulama sayfalarına giriş  yapmadan ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

İŞLEM 1:

SGK Sorgulaması yapmak için aşağıdaki sizlere sunmuş olduğumuz  direk olarak hizmet dökümü ekranına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi görünen ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçmeniz gerekmektedir.

sgk e-devlet giriş

İŞLEM 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

SGK Sorgulama Ekranı için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Sorgulama ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Sorgulama yapıp hizmet dökümanınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

sgk hizmet dökümü e devlet

yazar_sorusor Herhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın

SGK Sorgulama (239 Yorum)

 1. benim sigorta günlerim ayda 3 5 yada10 gün yatıyor bu ssk borç lanırmıyım saygılarımla

  • Alişan Bey,

   Bunun için yazımızda belirtildiği gibi e-Devlet şifrenizle ilgili bağlantıdan giriş yapmanız gerekmektedir.

 2. Türkmenistan uyrukluyum çalışma izniyle çalışyorum 20 14 2015 senesi sigortam odendi patronlar otomatik ödemeye bağladı ama 2015 senesinin kasım ayından sonra odeme talebi yok neden acaba

 3. 20.12.1985 ilk ssk.girişim 270 gün

  1988-1990 arası 550 gün askerliği ödedim

  03-02-1992 yılından beri memur olarak

  çalışıyorum 14-03-1968 dogumluyum nezaman maaşlı emekli olabilirim teşekürler

  • Ahmet Bey,

   Yazımızda yer alan bağlantıdan e-Devlet sistemine giriş yaptıkdan sonra yatırılmış sigorta primlerinizi görebilirsiniz.

 4. 82 den bagkur 83ten ssk lıyım emekli olabilmem için kaç yılım kalmış nasıl emekli olabilirim aydınlatırsanız sevinirim

  • Özcan Bey,

   Sitemizde “Ne Zaman Emekli Olurum” adlı uygulamayı kullanarak istenilen prim/giriş/yaş bilgileri girerek pratik bir şekilde ne zaman emekli olabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.

 5. Selam ben okul stajimi yaz 20 iş günü olarak tccd Haydarpaşa garında yaptım fakat sigorta nosu çıkartılmadı ve sağlık odenmedi bunu düzeltme şansım varmidir

  • Eyüp Bey,

   Okul stajlarında sigorta muhakkak yapılıyor fakat hizmet dökümünde başlangoıç olarak sayılmadığı için yer almıyor.

  • Sayın Sıddık Kocakaya,

   Yazımızda yer alan bağlantıdan e-Devlet sistemine giriş yaptıkdan sonra yatırılmış sigorta primlerinizi görebilirsiniz.

 6. MEB. Personeli( Öğretmen) olarak 47 yıl 7 ay hizmet verdikten sonra emekliye ayrıldım. Emekli ikramiyem 30 yıl üzerinden verildi.Oysa bir takım yeni yasalarla otuz yıldan sonraki hizmetleriminde emekli ikramiyeme yansıdığını duydum. Durumumun incelenerek varsa bir mağduriyetimin giderilmesi konusunda bana ne gibi destekleriniz olabilir? Saygılarımı sunarım.

 7. sgk sayfasında ilk işe giriş tarihi diye bir bölüm var burada 01,06,1998 yazıyor bu meslek lisesi staj başlama tarihim ilk sigortalı işime de 02,07,2006 tarihinde girdim. toplamda 3360 pirim günüm var. 3600 pirim günümü doldurduğum zaman tazminat alabilmem için gerekli olan 15 yıl 3600 pirim günü şartını tamamlamış olurmuyum..

 8. tarım sigortasına 2005 2006 yıllarında toplam 18 ay prim ödedim ama maalesef sistemde göremiyorum.neden ,niçin soru1. ssk giriş tarihim 15.11.1988 halen çalışıyorum doğum tarihim 22.03.1972 toplam primim 18 aylık tarım ssk hariç 4450 gün . ne zaman emekli olurum.teşekkürler

 9. Bu SSK SORGULAMA NEDEN ACILMIYO E DEVLET İSTENİYO ONUNLADA CEVAP ALAMIYOM RESMEN REZALET BU INSANLARLA OYNAMAYIN AYIPTIR TE RBİYESİZLİKTİR

  • Serdal Bey,

   Kişişel verilerin güvenliği için SGK’nın tüm hizmetleri e-devlet üzerinden hizmet vermeye başlanıldı. Şifresiz şekilde ssk sorgulama işlemlerinizi gerçekleştiremessiniz. e-Devlet şifrenizi PTT’den 2 TL karşılığında alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

1 4 5 6