SGK Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

sgk sorgulamaSGK Sorgulama işlemleri 01 Kasım 2014 tarihinden itibaren tarihinden itibaren SGK Sorgulama Sorgulamaları artık şifresiz şekilde yapılamamaktadır.

Daha önce hem e-Devlet sisteminde, hemde SGK.GOV.TR üzerinden verilen hizmet artık size özel e-Devlet şifrenizle birlikte giriş yaparal SGK Hizmet Dökümünüzü alabilirsiniz. Yazımızın devamında SGK Sorgulaması hakkında tüm detaylara yer vereceğiz.

SGK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni uygulamada T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile aşağıdaki verdiğimiz bağlantıdan sisteme girdiğiniz taktirde direk olarak hizmet dökümü sayfasına erişerek hem zamandan tasarruf edeceksiniz hemde site içinde ilgili sayfayı aramakla uğraşmayacaksınız.

Adım 1:

SGK Sorgulaması yapmak için aşağıdaki adresden  direk olarak hizmet dökümü ekranına verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

sgk e-devlet giriş

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk e-devlet

SGK Sorgulama Ekranı için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıkdan sonra direk olarak aşağıdaki gibi SGK Sorgulama ekranı ile karşılaşacaksınız. Dilerseniz ekranın sağ kısmında “Yazdır” yazan yere tıklayarak SGK Hizmet Dökümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

sgk hizmet dökümü e devlet

 

Çalışan (4A)

 1. ozcan diyor ki:

  82 den bagkur 83ten ssk lıyım emekli olabilmem için kaç yılım kalmış nasıl emekli olabilirim aydınlatırsanız sevinirim

 2. Eyüp urkmez diyor ki:

  Selam ben okul stajimi yaz 20 iş günü olarak tccd Haydarpaşa garında yaptım fakat sigorta nosu çıkartılmadı ve sağlık odenmedi bunu düzeltme şansım varmidir

 3. Sıddık kocakaya diyor ki:

  Ssk pirimmi ögrenmek istiyorum

 4. ilyas diyor ki:

  E devlet şifresi nasıl alınır

 5. Numan Bıçaklı diyor ki:

  MEB. Personeli( Öğretmen) olarak 47 yıl 7 ay hizmet verdikten sonra emekliye ayrıldım. Emekli ikramiyem 30 yıl üzerinden verildi.Oysa bir takım yeni yasalarla otuz yıldan sonraki hizmetleriminde emekli ikramiyeme yansıdığını duydum. Durumumun incelenerek varsa bir mağduriyetimin giderilmesi konusunda bana ne gibi destekleriniz olabilir? Saygılarımı sunarım.

 6. Selçuk köstak diyor ki:

  sgk sayfasında ilk işe giriş tarihi diye bir bölüm var burada 01,06,1998 yazıyor bu meslek lisesi staj başlama tarihim ilk sigortalı işime de 02,07,2006 tarihinde girdim. toplamda 3360 pirim günüm var. 3600 pirim günümü doldurduğum zaman tazminat alabilmem için gerekli olan 15 yıl 3600 pirim günü şartını tamamlamış olurmuyum..

 7. Recep sagiroglu diyor ki:

  Ben emeklilige bas vurdum su anki durumumu ögrenmek istiyorum

 8. sezai tuna diyor ki:

  tarım sigortasına 2005 2006 yıllarında toplam 18 ay prim ödedim ama maalesef sistemde göremiyorum.neden ,niçin soru1. ssk giriş tarihim 15.11.1988 halen çalışıyorum doğum tarihim 22.03.1972 toplam primim 18 aylık tarım ssk hariç 4450 gün . ne zaman emekli olurum.teşekkürler

 9. serdal akbaş diyor ki:

  Bu SSK SORGULAMA NEDEN ACILMIYO E DEVLET İSTENİYO ONUNLADA CEVAP ALAMIYOM RESMEN REZALET BU INSANLARLA OYNAMAYIN AYIPTIR TE RBİYESİZLİKTİR

  • mehmet duran diyor ki:

   pirimi ören mek isdiyorum

  • Yönetici diyor ki:

   Serdal Bey,

   Kişişel verilerin güvenliği için SGK’nın tüm hizmetleri e-devlet üzerinden hizmet vermeye başlanıldı. Şifresiz şekilde ssk sorgulama işlemlerinizi gerçekleştiremessiniz. e-Devlet şifrenizi PTT’den 2 TL karşılığında alıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konu İle İlgili Yorum Yaz