SGK Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

sgk sorgulamaSGK Sorgulama işlemleri 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren SGK Sorgulama Sorgulamaları artık şifresiz bir şekilde yapılabiliyor. Daha önce e-Devlet sisteminde yer alan SGK Sorgulama uygulamasına artık size özel kişisel kimlik bilgilerinizi doldurarak SGK Hizmet Dökümünüzü alabilirsiniz. Yazımızın devamında SGK Sorgulaması hakkında tüm detaylara yer vereceğiz.

SGK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler isteniyor.

sgk

SGK Sorgulama İşlemi için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan formu kişisel bilgilerinizle doldurup “Sorgula” butonuna bastıkdan sonra aşağıdaki gibi ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekrandan SGK Sorgulama yaparak hizmet dökümüzü alabilirsiniz.

sgk hizmet döküm

Çalışan (4A)

 1. özlemu. diyor ki:

  merhaba, sistemden borçla ilgili bilgileri girip sorgula dedim fakat 5 maddelik bir sonuç çıktı. sisteme kaydedildi vs. gibi bu ne demek? durduk yere başıma iş açtım.

 2. sefa diyor ki:

  tc numaramı cilt numaramı herşeyi doğru yazıyorum ama hizmet dökümü görünmüyor hatalı bilgi girişi var diyor.,

  • canberk diyor ki:

   MERHABA DOSTUM, BANADA OLDU AYNISI CİLT NUMARASININ BAŞINA “00” KOYMALISI VE YAŞADAIĞIN il DEĞİL NUFUSA KAYITLI OLDUĞUN İLİ YAZMALISIN…

 3. Hakan baykal diyor ki:

  1998 mezunu Muvazzaf Askeri pernonelim. 16.06.2014 tarihinde Giresun il J. K.lıgından ilişiğimi keserek 03.07.2014 tarihinde yeni iş yerim olan Çakırsöğüt Komando tugayı ŞIRNAK da göreve başladım. 03.07.2014 tarihinden beride T.C. Kimlikten mi yoksa neyden kaynaklandığını bilmedigim konudan dolayı sigortasız görünüyorum ve bunu da Tesadüf Eşim tedavi için hastaneye gittiginde öğrendim.Kendim.Eşim ve 3 çocugum şu an tedavi ve muayenemizi yaptıramamaktayız ve mağdur durumdayım.Sorunun SGK dan mı yoksa İş yerimden mi yoksa yanlış veri girişindenmi kaynaklanıyor çözüm istiyorum veya ne yapmam gerktiğini söylermisiniz Teşekkür Ederim. 05054007432 telefon numaram 13343320100 T.C

 4. Zeynel diyor ki:

  Çalışmayan bir sistemin linkini neden burada tutuyorlar anlamıyorum. Biz şu anda hizmet veremiyoruz deyin linkide kaldırın insanın sinirleri bozuluyor gerçekten.

 5. tuğba diyor ki:

  1986 dogumluyum 2005de ilk sigorta girişim oldu.benim pirimim kaç olmalı ve kaç yasında emekliligim gerçekleşecek.ilginiz için teşekürederim.

  • murat k. diyor ki:

   58 yaş-7000 gün veya 25 yıl-58 yaş-4500 gün. görüldüğü üzere her iki şartta da 58 yaşı var, en erken 58’de yani

 6. mustafa diyor ki:

  benim 1997 de çıraklık eğitim okulundan ssk başlangıcım var ama gözükmüyor ssk girişim 2006 olarak gözüküyor bu sorunumu nası çözerim

  • murat k. diyor ki:

   mustafa bey;
   1-kanıtlayıcı belgeleri dilekçeye ekleyip sgk müdürlğüne dilekçe verin
   2- belirtmek gerekir ki staj başlangıcının erkeklere bir faydası yok(bayanlara cocuk borçlanması için var). bence 2006 dan önce (varsa eğer) sigortasız çalışmalarınızı tespit ettirip hem ilk girişi geriye çekin hem prim gününüzü arttırın. erken emeklilik için 1999 öncesi giriş hayatidir.

 7. Kenan diyor ki:

  her bilgiyi doğru giriyorum zaten kimlik no ve sicil sonra da kodu istiyorl defalarca doğru girdim ama girmek mümkün değil. ne olacak böyle ben sigortadökümümü nasıl göreceğim görmem mümkün değil mi?

  • murat k. diyor ki:

   kenan bey illa giremiyorsanız en yakın sgk müdürlüğüne gidip “hakla ilişkiler servisi”nden 2 dk’da hizmet dökümünüzü onaylı kağıt şeklinde de alabilirsiniz.

 8. ahmet yigit diyor ki:

  5,2.1970 dogumluyum
  25,9,1986 da işe başladım 5300 gün pirim isteniyor benden 5544 günüm var nasıl erken emekli olurum teşekkürler

  • murat k. diyor ki:

   25 yıl-50 yaş-5375 şartlarına tabisiniz. prim gününüzü doldurduysanız 50 yaşınızı bekleyeceksiniz o zaman.

 9. Seyit diyor ki:

  bütün bilgilerimi doğru giriyorum yinede hatalı bilgi girdiniz diye uyarı veriyor 4 – 5 defa denedim sıkıntı sistemde mi ?

 10. fadi diyor ki:

  yabancı çalışan ülkesine döneceği zaman toplu sigorta parasını alabilirmi ?

  • murat k. diyor ki:

   o yabancının ülkesi bizim oradaki vatandaşlara bu imkanı sağlıyorsa o yabancı da bizden prim transferi yapabilir

 11. nursel güçlü diyor ki:

  hizmet dökümü alamıyorum bilgilerim görünmüyor ne yapabilirim

  • Yönetici diyor ki:

   İşlemleri tekrar kontrol ediniz konuda anlatıldığı gibi sisteme giriş yaparsanız direk olarak hizmet dökümü sayfasına yönlendirilirsiniz.

Konu İle İlgili Yorum Yaz