SGK Soyadı Değişikliği

SGK Soyadı değişikliği işlemi için dilekçe ile başvuru dönemi artık geride kaldı artık internetten SSK, SGK soyadı değişikliği yapılabiliyor bugün kü yazımızda SGK Soyadı Değişikliği konusunu ele alarak işlemleri size adım adım anlatacağız.

sgk soyadı değişikliği

 1. 4/a (SSK) Evlenen veya boşanan bayan sigortalılar ve emeklililer başvurabilir.
 2. 4/b (Bağ-Kur) Evlenen veya boşanan bayan sigortalılar ve emekliler ve Mahkeme kararı ile kimlik bilgilerinde değişiklik yaptıran sigortalı ve emekli olan kişiler başvurabilir.

SGK Merkezlerine gelmeden elektronik ortamda başvurarak, sigortalı tescil kayıtlarınızdaki Kimlik bilgisi değişikliklerinizi güncelleştirebilirsiniz.

Nüfus Kimlik Paylaşım Sistemine yeni bilgilerinizin işlenmiş olması gerekmektedir.

SGK Soyadı Değişikliği Nasıl Yapılır ?

Tek yapmanız gereken bağlı bulunduğunuz İL’in SGK sayfasına aşağıdaki bağlantıdan bağlanarak ekranınıza çıkan forumu doğru doldurmak ve göndermek.

İstanbul SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi için Tıklayınız

Ankara SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi için Tıklayınız

İzmir SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi için Tıklayınız

Antalya SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi için Tıklayınız

Denizli SGK Soyadı Değişikliği Bildirimi için Tıklayınız

Bayan vatandaşların başvuruları sonrasında cep telefonlarına işleminin yapılıp yapılmadığına dair mesaj gönderilecek.

 • İşleminizin sonucunu hizmet dökümü sayfanızda yer alan Tescil Kaydı Tespiti sayfasından kontrol edebileceksiniz.

Bağlı bulunduğunuz İl listede yoksa bize aşağıdaki yorum sayfasından mesaj gönderek eklenmesini talep edebilirsiniz. Çok kısa sürede sayfa güncellenecektir.

SSK Soyadı Değişikliği Dilekçesi

Aslında buna gerek yok ama bazı vatandaşlarımız dilekçe ile kuruma başvurmak istiyor onlar içinde hazır dilekçe yazıyoruz.

Aşağıdaki hazır dilekçe örneğine elilik cüzdanı fotokopisini ve Nüfus Kayıt Örneğini ekleyerek bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik İl/Merkez Müdürlüğü`nün sigortalama servisine müracaat ediniz.


 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
…………Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü
…………Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü

……………………… Sigorta sicil numarası ile çalışıyorum. Evlendiğimden dolayı kimlik bilgilerimde değişiklik olmuştur.
Kimlik bilgilerimle ilgili değişikliğin bilgisayar kayıtlarınızdan düzeltilmesini arz ederim. …/… /2015

Saygılarımla
Ad-Soyad :
TC No:
İmza :

Ek:
1. Evlenme Cüzdanı fotokopisi
2. Nüfus Kayıt Örneği


 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SGK Soyadı Değişikliği (84 Yorum)

 1. Soyadı değişikliğini online yapmayı denediğimizde hata veriyor. Zaten Telefon destek hattında temsilci “Islak imzalı dilekçe ile SGK’ya gitmeniz gerekmektedir”bilgisi veriyor.Sanırım böyle resmi bir web sitesinde yanlış bilgiye yer verilmiş olması İlgilileri hiç rahatsız etmiyor

  • Bu web sitede yer alan bilgilerin resmi kaynaklarla bağlantısı bulunmamaktadır. Hakkımızda sayfasını inceleyebilirsiniz. Soyadı değişiklikleri işlemleri için en doğru bilgiyi SGK Merkez şubelerinden alabilirsiniz.

 2. Ya bu nasıl iş, hem bir uygulama yapılıyor, hem uygulama çalışmıyor. İstanbul linkide açılmıyor. Madem çalışmıyor neden bu konuda bilgi veriyorsunuz.

  • Yorumunuzdan sonra kontrol ettiğimde dediğiniz gibi İstanbul SGK uygulamayı kaldırmış gözüküyor. istanbul SGK Soyadı değişikliği için bizzat bağlı bulunduğunuz SGK merkezine giderek işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kenan Bey, çoğu ilin web sayfası tek çatı altında taşındığı için Bursa ilininde internet üzerinden soyadı değişikliği uygulaması yer almamaktadır. Bizzat SGK merkezine giderek Tescil servisinde soyadı değişikliği işleminini gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Merhaba, Ben Kasım ayında İstanbul için formu doldurup göndermiştim ama Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti sayfasından kontrol ettiğimde hala soyadımın değişmediğini görüyorum ve şu anda İstanbul için verdiğiniz link de çalışmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Merve hanım, Başvurunuza rağmen işlem gerçekleşmemişse yetkili birimlere ulaşmamış demektir. Şu an değişiklik için yapabileceğiniz işlem bağlı bulunduğunuz SGK merkezine giderek Tescil servisinden çok kısa sürede soya değişkliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 4. Antalya SGK linki çalışmıyor.soyadı değişikliği için nasıl yardımcı olabilirsiniz? Tşkler…