SSK Girişim Yapıldımı

sigırtam başladı mıSSK Girişim Yapıldımı

Sitemizin ziyaretçileri tarafından son zamanlarda tarafımıza en çok yöneltilen soru ; Sigorta girişim yapılmış mı nasıl öğrenebilirim ? oluyor. Bu soruya ilişkin size en doğru bilgileri aktararak sigorta girişinizin yapılıp, yapılmadığını öğrenebileceksiniz.

Sigorta Girişim Yapılmış mı ?

SGK girişinizin yapılıp yapılmadığını anlık olarak ALO 170 aracılığıyla kimlik bilgilerinizizi vererek öğrenebilirsiniz. Ayrıca işten çıkış bilgilerinide öğrenebilirsiniz.

Sigorta Primleriniz internette hemen görünmez

Sigorta primleriniz ay sonundan ay sonuna hizmet dökümüze ekleniyor. Kesin olarak sigorta priminizin yatıp yatmadığını öğrenmek için ay sonunu beklemelisiniz. Fakat Alo 170′i ararsanız işvereninizin işe giriş bildirgesini SGK’ya verip vermediğini anlık olarak öğrenebilirsiniz.

 • Yapmanız gereken Alo 170 hattını aramak.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Bu yazı en son 11 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SSK Girişim Yapıldımı (13 Yorum)

 1. MERABA BEN 02.04.2018 YENI IŞE BAŞLADIM ACABA SİGORTAM YAPILDIMI..YARFIMVI OLURSANIZ SEVINIRIM

 2. Merhaba ben işten ayrıldım ama işten çıkışın verilmemiş ne yapmam gerekiyor bana bi cezası varmı

  • İşten çıkış yaptığınızı henüz işveren vermemiş olabilir. Size herhangi bir cezası olmaz.

  • Muhammed Bey,

   Sigortan girişinizin durumunu öğrenmek için konuda yer alan bağlantı üzerinden sisteme girerek primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını kontrol ediniz. Konuda detaylara yer verdik tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim.

 3. Alo 170 i aradım anında cevap alamıyorsun sgk kurumuna gitmen gerekiyormuş sigortan başlamış mı başlamamış mı geriye donuk primleri girebiliyorlar mis onu e devletden bende görüyorum

 4. Yeni ise basliuorum evraklari teslim ettim sigorta girisim yapilmadi henuz. E devlet sayfasindan baktigimda aktif yaziyor. Bu aktif ne demek?

 5. Askere gitmeden önce bir süre çalışmıştım ancak Kayıtlı olup olmadığımı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

  • Ufuk Bey,

   e-Devlet şifreniz varsa sitemizde yer alan SGK Hizmet Dökümü sayfası üzerinden sigortanızın durumunu sorgulayabilirsiniz. Dilersenizde konuda anlattığımız gibi Alo 170 hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.