SSK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

SSK İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Bazı ilaçların kullanım sürelerinin dolması ile ilaçların kullanılamaz hale geldiği bilinen bir realitedir. Bu yüzden kullandığınız ilacın kullanım süresi ile ilgili çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

SGK’dan aldığınız ilaçların kullanım süresinin ne zaman sona ereceğini, ne zamana kadara aynı ilacı yazdıramayacağınızı, ilacın tarafınızdan kullanım süresinin ne olduğunu merak ediyorsunuz aşağıdaki sayfadan ilaç kullanım süresini öğrenebilirsiniz.

İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Tıklayınız

Bilgi : İlaç Kullanım Süresi Sorgulaması hizmetinden yararlanmak için en yakın PTT şubesine gidip, TC Kimlik No’nuzu bildirerek, 2 TL karşılığında “e-Devlet şifresi” almanız gerekmektedir.

Çalışan (4A)

 1. Bayram diyor ki:

  İlaç kullanım süresini sorgulama aylardır hata veriyor. Neden ilgilenen yok. İllaki eczanelere mi gideceğiz

 2. ali diyor ki:

  yaşanan meydan da bir söz var ‘ damdan düşenin halinden damdan düşen anlar ‘ diye bu olayları yaşatanlar da yaşar da anlarlar

 3. osman köklü diyor ki:

  EGE de 13 gün yattım şekerimi kontrol altına aldılar.Tıp Fak. verilen ilaç raporum olmasına rağmen. 80 mg. kolesterol ilacını taşrada yazdıramıyorum. uzman yazacakmış. Noropatik ağrılarım nedenli 150 mg. Larica yı rapora rağmen uzman yazacakmış. Söke Devlet Hast. Noroloğu Ali bey bu ilacı ancak epilepsi (sara)hastalarına yazarmış falan filan haydı yolla. 267 mg. lipanthyıl kullanıyordum,15.03.2013’te Kolesterol. 207, Trgliserid.312 çıkmış. buna binaen 80 mg. Lipitör başlattılar. ancak taburcu olduktan sonra yazılan ilacı eczane vermedi. Rapor uygun değilmiş. parayla aldım. daha sonra özelde yazdılar olmadı , sağlık ocağında yazdılar olmadı, Devlet’e gittim o da olmadı. meğer doz rapora uygun değilmiş. raporu düzelmek amaçlı söke’ den tekrar EGE ye gittim, raporu 80 mg. yeniden düzeltme yaptılar. bu seferde kolesterolüm biraz düşmüş Raporu düzeltmeleri bir anlam ifade etmedi. yazılan ilacı yine alamadım. yine parayla aldım. tekrar aile hekimliğine yazdıramadım. Söke Devlet hast. iç hast. şeker ilacımı yazdırdım kolesterol ilacını Kalp damar yazar diye başka doktor önerdi bir kayıtta ordan aldım nihayet yazıldı yazıldı ancak 40 mg. olarak. ALLAH aşkına bir ilaç için bu kadar dolaştırılmak revamı +çekilen eziyet+ ulaşım bedeli ile her doktora ödenen bedel ne olacak ? ey yetkililer sizler doktorculuk oynayacaksınız, doktorlar üç kuruşluk primlerinin peşinde güzelce paslaşıyorlar. Ben ve benim gibi Kronik rahatsızlığı olan insanlara yapılan reva mı ? Çok konuda Mağduruz ancak bu hususta biraz ilgi istirham ediyoruz. Raporumuz varsa aile hekimleri bu işi bitirsin. eskisi gibi olsa iyi olur veya daha başka çözüm olabilir. hem de daha ileri hastanelerde insan yığını olmasının önüne geçilir. Randevu ler, sıra kavgaları bir doktora 40-50 hasta yarıdan çoğu ilaç yazdıracak, Çok şükür biraz pirim için uyduruk teşhis ler ,doktorlar arası paslaşmalar, fırsat bulurlarsa hemen ameliyat!!! gereksiz yere filimler tetkikler, bu durum devleti soyuyor,Bizlerin de yaşam kalitemiz zayıflıyor, yani sosyo ekonomik sorun yaratıyor. maruzatımı saygılarımla arz ederim.

 4. emine diyor ki:

  süresi ne zaman bitiyor

 5. ünal gökten diyor ki:

  kollesterol ilaclarını aile hekimi recetesiyle alınırken (40mg) birkaç ay önce (20mg) olarak tanzim ediliyor uzman hekime yazdırıldlğı zaman (40mg) alınıyor neticede o ilaç sgk dan çıkmış oluyor bu işin gerekçesini anlamış değilim tekrar eski haline dönmesini bekliyor saygılar sunuyorum.

Konu İle İlgili Yorum Yaz