SSK İlk İşe Giriş Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

ssk işe giriş tarihiBir çok okuyucumuz bize, İlk İşe Giriş Tarihi hakkında sorular soruyor. SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiyi yazımızın devamında öğrenebileceksiniz. İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sisteminde önemi çok büyük. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek karara bağlanıyor. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapamassınız. Şimdi biz bu konuda nasıl SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.

İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması için Tıklayınız

Öncelikle üstdeki bağlantıyı tıkladıkdan sonra sırası ile;

T.C Kimlik No
Nüfus İl
Cilt No
Doğum Yılı
Güvenlik Kod

Bilgilerini nufus kağıdınızdaki bilgilere göre doğru olarak girdikden sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Eğer başarılı bir şekilde giriş yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

ilk işe giriş sorgulama

Fotoğrafda örnek verdiğimiz gibi hizmet dökümünüzde gördüğünüz alanın en üstündeki mavi renk ile işaretlediğimiz bölge 1996 yılı SSK İlk İşe Giriş tarihidir. Bu yılı baz alarak emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

Çalışan (4A)

  1. umut pelit diyor ki:

    2014 12.19 da ise basladim ama sistemlerde sikortali oldugum gozukmuyor 170 aradim sikorta baslangici yok diyor ama is veren bana sigortali oldugumu kanitlauan sgk ciktisi verdi sisteme mi inanayim ciktiya mi sigortali degilmiyim lutfen yardim

  2. ender özerdem diyor ki:

    işe başlangıcı olupta hiç prim ödenmediği için davalık olan binlerce insan varken SGK nın başlangıç yılı ile uyumlu bir ssk numarası olanları direkt olarak birgün çalışmış görmesi gerekmez mi ? Neden insanlar uğraştırılıyor , o kadar avukat ve mahkeme masrafı neden yapılsın. Eski başlangıçlarda işçi işe başladıktan bir ay sonra bildirim mecburiyeti vardı.Bir işveren bir ay sonra çalıştırmadığı bir kişiye ssk numarası çıkartır mı ?

  3. ibrahim Kiymaz diyor ki:

    SSK giriş ve kayıt tarihim 1989 un 9 . ayı fakat şu anki kayıtlarda 1991 olarak geçiyor. Araştırdığımda iki tane ayrı SSK numarası çıkıyor, bu durmda emeklilik yaşımda haliyle uzuyor. Bu konuda ne yapmam gerekiyor Denizli SSk müdürlüğüne başvurduğumda aydınlatıcı ve yol gösterici bir fikir vermediler, ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden yeşekkürler.

Konu İle İlgili Yorum Yaz