SSK İlk İşe Giriş Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

ssk işe giriş tarihiBir çok okuyucumuz bize, İlk İşe Giriş Tarihi hakkında sorular soruyor. SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiyi yazımızın devamında öğrenebileceksiniz. İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sisteminde önemi çok büyük. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek karara bağlanıyor. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapamassınız. Şimdi biz bu konuda nasıl SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.

İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması için Tıklayınız

Öncelikle üstdeki bağlantıyı tıkladıkdan sonra sırası ile;

T.C Kimlik No
Nüfus İl
Cilt No
Doğum Yılı
Güvenlik Kod

Bilgilerini nufus kağıdınızdaki bilgilere göre doğru olarak girdikden sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Eğer başarılı bir şekilde giriş yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

ilk işe giriş sorgulama

Fotoğrafda örnek verdiğimiz gibi hizmet dökümünüzde gördüğünüz alanın en üstündeki mavi renk ile işaretlediğimiz bölge 1996 yılı SSK İlk İşe Giriş tarihidir. Bu yılı baz alarak emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

Çalışan (4A)

 1. ALPER YURDUSEVEN diyor ki:

  Benim 1999 yılında Haziran ayında 1 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2001 yılından itibaren aralıksız çalışmam var. ancak sistemde görünmüyor. nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

 2. abdullah toktaş diyor ki:

  sgk emekli maaşımı alamıyorum sebemi örenbek istiyorum teşekürler

 3. fatih diyor ki:

  işe 01/05/2014 tarihde başladım işyeri girişimi bu tarihde yaptıgını söyledi ama sistemde daha göremedim bir de benle aynı tarihde başlayan arkadaşların sigorta girişleri için bugün evrakları istediler bende sorunca seninkine daha bakmadık dediler yardımcı olursanız sevinirim

 4. sena diyor ki:

  merhaba ; 30/11/2012 işe ilk girişim özel bir yerde çalışıyordum kendi rızam olmasa daha istifaya zorladılar bende istifa etmek zorunda kaldım .işten çıkış tarihim 07/06/14 578 iş günü çalışmışım emekliliğime bir faydası olur mu yada sil baştan mı olur .

 5. berrin diyor ki:

  Merhaba ogrenciyim çalışmak istitiyorum fakat 1-2 ay sonra çıkmam gerekebilir sigorta konusunda sorun olur mu

 6. berrin diyor ki:

  Merhaba ogrenciyim çalışmak istiyorum fakat 1-2 ay sonra çıkmam gerekebilir sigorta konusunda sorun olur mu

 7. Özgür Arıkan diyor ki:

  Öncelikle Herkese Merhabalar,

  Benim 1997 yılında 3 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2007 6. aydan itibaren aralıksız çalışmama var ama 2007 yılında giriş yapılırken yeni kayıt gibi görünmüş.yani 1997 yılındaki 3 aylık kaydım görünmüyor ne yapabilirim teşekkür ederim.

 8. Özgür Arıkan diyor ki:

  Öncelikle Herkese Merhabalar,

  Benim 1997 yılında 3 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2007 6. aydan itibaren aralıksız çalışmama var ama 2007 yılında giriş yapılırken yeni kayıt gibi görünmüş.

 9. semra diyor ki:

  2006 da metro markette staj yaptım prim yaratmayacağı sadece saglik sigortası olacağı belirtildi . 2009 da ise eczanede çalışmaya başladım prim yattı sigortaya girişim 006 mi 2009 mu ? Ve ne zaman emekli olurum… .d

Konu İle İlgili Yorum Yaz