SSK İlk İşe Giriş Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

ssk işe giriş tarihiBir çok okuyucumuz bize, İlk İşe Giriş Tarihi hakkında sorular soruyor. SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiyi yazımızın devamında öğrenebileceksiniz. İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sisteminde önemi çok büyük. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek karara bağlanıyor. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapamassınız. Şimdi biz bu konuda nasıl SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.

İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması için Tıklayınız

Öncelikle üstdeki bağlantıyı tıkladıkdan sonra sırası ile;

T.C Kimlik No
Nüfus İl
Cilt No
Doğum Yılı
Güvenlik Kod

Bilgilerini nufus kağıdınızdaki bilgilere göre doğru olarak girdikden sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Eğer başarılı bir şekilde giriş yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

ilk işe giriş sorgulama

Fotoğrafda örnek verdiğimiz gibi hizmet dökümünüzde gördüğünüz alanın en üstündeki mavi renk ile işaretlediğimiz bölge 1996 yılı SSK İlk İşe Giriş tarihidir. Bu yılı baz alarak emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

Çalışan (4A)

 1. deniz diyor ki:

  merhaba ben 1997 de çıraklık okulda giderken devlet bize sigorta yapmıştı şimdi o sigortada prim yok biliyorum ama sigorta numarasını kullana bilirmiyim 2005 işe giriş tarihim var sigortada

 2. yağmur diyor ki:

  Yeni ise basladim sgortamin baslatildgni nerden ogreneblirim

 3. zeynep diyor ki:

  1993 yılında vekil öğretmenlik yaptım. 1999 yılındada sigorta girişi ile işe başladım. 1993 yılı çalişmalarım hizmet dökümünde görünmüyor ne yapmalıyım.

 4. mikail diyor ki:

  1989 da sigortam başladı elimde basladıgına dair sigorta sicil kartımda var yalnız sosyal güvenlik kurumunda sigortam 2002 yılından başlamış gozukuyor ne yapmam gerekiyor bunun için ? Nereye başvurmalıyım acil cevap atarsanız sevinirim arkadaşlar ?

 5. Omer Uyar diyor ki:

  Yurtdisinda yasiyorum 54 yasindayim. Turkiyede 16 ay yedek subayligim ve 1987 baslangicli 8 aylik banka mufettisligi is gecmisim var. Yurda kesin donus kriterlerine uyuyorum. Toplam prim farklarimi odeyerek yurtdisindan emeklilik yapmak istiyorum. Turkiyede calistigim Osmanli Bankasi simdi mevcut degil, ilk ise giris tarihi ve hizmet suremi nereden nasil aciga cikarabilirim ve askerlikte gecen egitim haric bir yillik yedek subaylik suresini de ne yoldan belgeyebilirim. Hizmet bilgileri guncellemesi nufusa kayitli oldugumuz il merkezlerinden mi yapilabiliniyor. Aciklama ve onerilrinizi rica ederim. Saygilarimla.

 6. ayas diyor ki:

  Benim.calistigim.yerede sigortam.yok 2009 ve 2013 te staj yaptim bugun SGKdan hizmet.dokum dosyasi aldim aldim.
  Orda toplam.yatan prim.gun.sayisi 109 yaziyor ama bu sistemde T.C RESI NUMARAM KODU DOGRU YAZIYORUM.VE ACILMIYO SIMDI BENIM.SIGORTA BASLANGICIM.VARMI YOKMU

 7. Mehmet şirin Kendisever diyor ki:

  Ne zaman emekli olaçan bana bildirrır mısın

 8. kemal taşcı diyor ki:

  ssk giriş tarihi yeni

 9. alaattin aydın diyor ki:

  antalya akdeniz ünüversitesine atamam yapıldı ancak daha işe başlamadım maaş bilgilerimi öğrenmek istiyorum

 10. GÜLER İMAT diyor ki:

  01.02.1979işe başladım. 506 gün kesintisiz çalıştım. 3600 günden hangi yaşta emekli olabilirim.doğum tarihim:1966

 11. Ergin diyor ki:

  merhaba. Ben 05.10.2014 tarihinde işe başladm sigortalı fakat sistemde sigorta işe giriş tarihim gözükmüyor. Neden acaba?

 12. Çağrı BOZKURT diyor ki:

  Merhaba;

  Benim 2000 öncesi staj sigortam mevcut ancak Esgm sisteminde bu giriş olarak görünmüyor. Staj sigortası sigorta başlangıcı sayılmaz mı ? ( Sonuçta o dönem bize bir sigorta kartı verildi ve bu verildiğine göre bir giriş olması gerekiyor )
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Yönetici diyor ki:

   Staj Sigortası başlangıç sayılmadığı için göremiyorusunuz hizmet dökümünde. İşe giriş tarihiniz adınıza ödenen ilk prim günüdür.

 13. Serpil diyor ki:

  1996 yılından sigortalının ama adıma ait hiçbir bilgi bulamıyorum ne yapmalıyım

  • bülent eşkut diyor ki:

   Bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurup GÜNCELLEME yapmanız gerekiyor

 14. ALPER YURDUSEVEN diyor ki:

  Benim 1999 yılında Haziran ayında 1 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2001 yılından itibaren aralıksız çalışmam var. ancak sistemde görünmüyor. nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

  • bülent eşkut diyor ki:

   Bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumuna başvurup GÜNCELLEME yapmanız gerekiyor

 15. abdullah toktaş diyor ki:

  sgk emekli maaşımı alamıyorum sebemi örenbek istiyorum teşekürler

 16. ömer diyor ki:

  merabalar herkeze. az önce okuduğum bir haberde sayın bakanımız faruk çelik stajerlik sigortabaşlangıcı sayılması için çalışmalarımız var diyor.1991 çıraklık okulundan çıkan sgk numaram halen aynı numaraya pirimlerim yatmaktadır 1995 te askere gittim 1997 de teskere aldım ve 1997 den beri aralıksız sigorta pirimlrim yatmaktadır 6017 gün pirimim var askerlik borçlanması yapsam ne zaman emekli olabilirim?birde söz ettiğim yasa çıkarsa beni etkilermi?

 17. FİRUZANTURAN diyor ki:

  merhaba, 1988 de işe giriş gözüksede primim yatırılmamış. bu durumda emekli olabilmem için 7 sene daha fazladan çaılşmam gerekiyor. ne yapmalıyım? mahkemeye başvursam ne kadar faydası olur? teşekkür ederim.

 18. fatih diyor ki:

  işe 01/05/2014 tarihde başladım işyeri girişimi bu tarihde yaptıgını söyledi ama sistemde daha göremedim bir de benle aynı tarihde başlayan arkadaşların sigorta girişleri için bugün evrakları istediler bende sorunca seninkine daha bakmadık dediler yardımcı olursanız sevinirim

 19. sena diyor ki:

  merhaba ; 30/11/2012 işe ilk girişim özel bir yerde çalışıyordum kendi rızam olmasa daha istifaya zorladılar bende istifa etmek zorunda kaldım .işten çıkış tarihim 07/06/14 578 iş günü çalışmışım emekliliğime bir faydası olur mu yada sil baştan mı olur .

 20. berrin diyor ki:

  Merhaba ogrenciyim çalışmak istitiyorum fakat 1-2 ay sonra çıkmam gerekebilir sigorta konusunda sorun olur mu

 21. berrin diyor ki:

  Merhaba ogrenciyim çalışmak istiyorum fakat 1-2 ay sonra çıkmam gerekebilir sigorta konusunda sorun olur mu

 22. Özgür Arıkan diyor ki:

  Öncelikle Herkese Merhabalar,

  Benim 1997 yılında 3 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2007 6. aydan itibaren aralıksız çalışmama var ama 2007 yılında giriş yapılırken yeni kayıt gibi görünmüş.yani 1997 yılındaki 3 aylık kaydım görünmüyor ne yapabilirim teşekkür ederim.

 23. Özgür Arıkan diyor ki:

  Öncelikle Herkese Merhabalar,

  Benim 1997 yılında 3 ay bir çalışmam var ve daha sonrasında 2007 6. aydan itibaren aralıksız çalışmama var ama 2007 yılında giriş yapılırken yeni kayıt gibi görünmüş.

 24. semra diyor ki:

  2006 da metro markette staj yaptım prim yaratmayacağı sadece saglik sigortası olacağı belirtildi . 2009 da ise eczanede çalışmaya başladım prim yattı sigortaya girişim 006 mi 2009 mu ? Ve ne zaman emekli olurum… .d

Konu İle İlgili Yorum Yaz