SSK İlk İşe Giriş Tarihi

Sponsorlu Bağlantılar

ssk işe giriş tarihiBir çok okuyucumuz bize, İlk İşe Giriş Tarihi hakkında sorular soruyor. SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgiyi yazımızın devamında öğrenebileceksiniz. İlk işe giriş tarihiniz emeklilik sisteminde önemi çok büyük. Emeklilik işlemlerinde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ile emeklilik başvurularınız değerlendirilerek karara bağlanıyor. Ayrıca SGK’nın resmi sayfasında “Ne zaman Emekli Olabilirim” uygulamasında bu bilgi olmadan emeklilik hesaplama işlemlerinizi doğru bir şekilde yapamassınız. Şimdi biz bu konuda nasıl SSK İlk İşe Giriş Tarihinizi öğrenmenize yardımcı olacağız.

İlk İşe Giriş Tarihinin Sorgulaması için Tıklayınız

Öncelikle üstdeki bağlantıyı tıkladıkdan sonra sırası ile;

Sisteme başarılı bir şekilde  yaparsanız aşağıdaki görüntü ile karşılaşacaksınız.

sgk ilk işe giriş tarihi

Fotoğrafda örnek verdiğimiz gibi hizmet dökümünüzde gördüğünüz kırmızı çerçeve iş ile işaretlediğimiz bölge 15.09.1999 yılı SSK İlk İşe Giriş tarihidir. Bu yılı baz alarak emeklilik hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

Çalışan (4A)

 1. Erdem diyor ki:

  ilk işe giriş

 2. Abdullah ELDER diyor ki:

  İlk işe girişim 1990 yılı, ist’da. özel bir şirkette işçi olarak başladım sigortalı olarak 45 gün kaydım vardır. ara boş 1993 /1995 yılları arasında (1 Yıl 9 Ay 29 Gün) de Bağ kurum var daha sonra 03.01.1996 da TCDD de sözleşmeli memur olarak işe başladım halen aynı kuruluşta çalışıyorum. Ne zaman emekli olabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Necati KOMİ diyor ki:

  1990 yılında ilk işe giriş(stajer öğrenci)olarak sigorta aldım fakat:02.01.1995 tarihide işe başladım ne zaman emekli olurum

 4. sgk diyor ki:

  Ise giris tarihim 2011 diye belirtilmis ancak 2013 te ise basladim bu sikinti olurmu ilerdr

 5. Ali duman diyor ki:

  İşsizlik maaşı aldığım için sigorta primleri yatıyor bu yatan pirim gün olarak hizmet dökümüne eklenirse yada sadece hastalık için mi?

 6. Ibrahim Ipek diyor ki:

  Sayin SSK Calisanlari,

  ben yurt disinda yasamaktayim iki yil önce SSK ya basvuru yapmis bulunmaktayim. Benim suanda ssk numaram mevcuttur sorum Emeklilik borcu basvurmus oldugumdan tarihden mi gecerli yoksa emekli olacayim tarihten mi hesaplanacak tir. Yani iki yil önce ortalama 10 TL idi borclanma günü 5200 is gunü 52000 TL tutmaktadir.

  Bilgi verirseniz memnun olurum.

  Saygilarimla

 7. Adem kasım diyor ki:

  20 11 1982 tarinde ssk li ise girdim su an emekliyim ama ilk sigorta baslangicimi 1984 olarak kabul gormus bu iki sene pirim odedigim halde dikkate alinmamistir bu benim emekliligime eksik yansidigini dusunuyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim tesekur ederim.

Konu İle İlgili Yorum Yaz