SSK Sorgulama

SSK SorgulamaSSK Sorgulama işlemlerini büyük küçük, yaşlı genç herkesin, sitemizde anlatılan SGK mevzuatını kolaylıkla kullanabileceği hale getirilmiştir. Halkımızın Sosyal Güvenlik Kurumunun internet üzerinden vermiş olduğu hizmeti kullanmakta zorlandığını biliyoruz. Bu yüzden uzman ekibimiz bu sistemi halkımızın her kesimin çok kolay anlayabileceği ve kavrayabileceği bir dille anlatarak, kolayca kullanabileceği biçimde anlatmıştır. Size özel kişisel kimlik bilgilerinizi doldurarak SSK Sorgulama yapabilir hizmet dökümünüzü alabilirsiniz.

Yazımızın devamında SSK Sorgulaması hakkında tüm detaylara yer vereceğiz.

SSK SORGULAMASINI NASIL YAPABİLİRİM?

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler isteniyor.

SSK Sorgulama İşlemleri için Tıklayınız

Üstdeki bağlantıdan formu kişisel bilgilerinizle doldurup “Sorgula” butonuna bastıkdan sonra aşağıdaki gibi ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekrandan Hizmet Dökümü 4A’ya tıklayarak SSK Sorgulama yapabilirsiniz ve  hizmet dökümüzü alabilirsiniz.

sgk sorgulaması

Çıktı Alma

CTRL + P tuşlarına basar basmaz enter tuşuna basmanız halinde Yazıcıya çıktı gönderilir… En kolay yoldan yazıcıdan çıktı almaya yarar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , ,
Bu yazı en son 13 Mart 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

SSK Sorgulama (146 Yorum)

 1. Yabancı uyrukluyum (Batı Trakya). Sekiz yıldır çalışma izni ile Türkiye’de çalışmaktayım ve sigortamın yatırıldığını biliyorum. Yabancı uyruklular için istenen kişisel bilgilerimle sisteme giriş yapabiliyorum (sayfanın sağ üst köşesinde adıma hitaben “hoşgeldiniz” mesajı çıkıyor) ama kaydım olmadığı veya kişi bulunamadı gibi mesaj çıkıyor ve hiç bir bilgi gösterilmiyor. Bunun sebebi nedir? Teşekkürler…

 2. benim şu an iş görememezlik raporlu var 4 aydır süren ama ben sgk da herhangi bir ücret almadığım gibi ara ödemede alamadım bu durum raporum devam ettiği içinmi dir yoksa birde iş veren benim iş kazası geçirdiğim günden beri bana ne maaş veriyo nede sgk mı yatırıyo bilgilendirirseniz ve de iş veren sgk ya bildirdiğini söylüyo fakat sgk da bildirilmedi diyo bu konuda ne yapabilirim teşekkürler

 3. Merhaba,

  17 Aralık 1986 dan beri sigortalıyım ve 50 yaşında emekli olacağım.

  Ancak tesadüfen farkettiğim üzere daha önce önemsemediğim 17 aralık 1986 öncesine ait 3 aylık bir sigorta girişim daha var. Bunu da eklersem 49 yaşında emekli olabileceğimi öğrendim.

  Bu, önceki çalıştığım firmanın ticari sicil numarasını ve tam ünvanını ITO’nun sitesinden buldum.

  1. Bu bilgilerle o zaman primlerin yattığı ssk biriminden bir sonuç alabilirmiyim?

  2. SSK ya gidip araştırmadan önce SSK şirket numarası da gereklimidir.

  3. Bu bilgilerle bir sonuca ulaşabilirmiyim dersiniz?

  Saygılar

 4. 05.05.1967 doğumluyum. 1984 veya 1985 yılında sigortalı işe girerek 1.5 – 2 sene çalıştım daha sonra 1987 senesinde askere gittim askerden döndükten sonra 1990 yılında emekli sandığına bağlı olarak memur oldum 24 yıl bilfiil çalıştıktan sonra 2013 yılının temmuz ayında disiplin soruşturmasından dolayı görevime son verildi mahkemem devam ediyor 2014 yılının ocak ayından itibaren tekrar sgk lı olarak işe başladım emekli sandığında olduğum dönemde askerliği borçlandım. ne zaman emekli olacağımı bilemiyorum en net bilgiyi nereden öğrenirim yardımcı olursanız sevinirim

 5. ben ali sene 1989da mugla milasta calistimyanli sigortam varmiyokmu bulamiyorum tc kimlil numaramla bakiyorum brneticeye varamadim yardimci olursaniz memnun olurum tesekürler

 6. Tesekkur ederim arkadaslar ama eskisi gibi goremiyorum ben yani net seklinde goremiyorum onu nasil yapabilirim bana bilgi verirseniz sevinirim arkadaslar:)

  • Detaylı sorgulama işlemi için sağ menünün en üstünden yer alan “SGK Hizmet Dökümü” bağlantısına tıklayınızi.

 7. slm.sigorta başlangıcım olan 1996 yılında 180 gün primim ödendi.bir kaç sene öncesine kadar ssk sorgulamasında karşıma çıkıyorken şimdi sadece son çalıştığım dönem olan 2011 den sonrasını görüyorum.ssk ya gidip sorduğumda,elimdeki ilk işe başlangıç sigorta sicil numaramda başka birinin ismi görünüyor.sigorta başlangıcım bursadaydı.şu an başka bir şehirde çalışıyorum.ne yapmalıyım?umarım düzeltilebilecek bir yanlışlıktır..ne yapmamı önerirsiniz?nereye nasıl bir dilekçe yazmalıyım? çok tşk ederim.

 8. 1966 doğumluyum 1981 den başlayarak 3600 gün Avusturya’dan primim var 2000 yılından 2014 e kadar 3276 gün primim var ne zaman emekli olurum?

  • Evet askerlik yaptığınız yıla kadar sigorta girişinizi geri çekersiniz böylece erken emeklilik fırsatını yakalarsınız.

  • 1999’da ki çıraklık eğitiminde başlanan sigortanız emeklilik için başlangıç sayılmaz. 1999 yılı başlangıç sayılacaktır hatırlatayım. 25 yılı doldurmanız gerekmektedir.

 9. ismim kessume aras d.tarihim 1971 sigorta sicil numaram 34.02.2003.13179 29.11.1980 yılı sigorta sicil numaram 12968787 ismim ise kesime d.tarihim de 1966 olarak yazılmış ne yapmalıyım bilgilendirmenizi rica ediyorum SAYGILAR

  • Bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne gidip Tahakkuk Servisine başvurun. Gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz.

 10. kamu görevlileri ödemeler dairesi başkanlığı tarafından 22/01/2014 tarih ve 2352479 sayı ile gönderilen yazı ile ocak ayı ikramiye farkı olarak 4504,64 TL ödeme yapılacağı bildirildi. Fakat henüz bu para hesabıma geçmedi. Sonuç için bilgilendirme rica ediyorum.

 11. dışardan pirim yatırarak emekli olabiliyormuyuz acaba birde bu güne kadar sadece 1 günlük sigortam yatmış bunun için nasıl bir şey yapabilirim şimdiden cevabınız için çoook teşekkür ederim…

 12. elinize sağlık çok güzel olmuş şifremi kaybettiğim için pirim ödeniyormu diye bakamıyordum şimdi bakabiliyorum teşekkürler.

 13. Emk sandıgından emekli oldum SGK mu günlerim vardır onuda emekli sandığına saydırdım. SGK mu 01/04/2013 tarih ve 12359492 sayılı yazıları ile kıdem tazminatı ödenmesi hk tarafıma yazılı olarak bildirildi şu ana kadar tarafıma herhangi bir ödeme yapılmadı bilgilendirirseniz menmun olurum teşkkürler