Tüm SGK Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-Devlet bünyesinde yer alan interaktif uygulamalarını geliştirerek vatandaşın sosyal güvencelerine erişimi kolaylaştırıyor. Yeni geliştirilen bu uygulama ile Tüm SGK Hizmet Dökümü ve Tüm SGK Uzun Vade Hizmet Dökümü işlemleri tek sayfa üzerinden görüntülenebilmektedir.

Tüm SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

Adım 1:

Tüm SGK Hizmet Dökümü ve Uzun Vade Hizmet Dökümü almak için aşağıdaki adresden size direk olarak tüm hizmetlerinizin yer aldığı ekrana verdiğimiz bağlantıya tıkladıktan sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz.

Tüm SGK Hizmet Dökümü için Tıklayınız

SGK Tescil

Adım 2:

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden almış olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da İnternet Bankacılığı sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Yaygın olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

sgk tüm hizmet giriş

Adım 3:

e-Devlet sistemine başarılı olarak giriş yaptıktan sonra aşağıda örneğini gösterdiğimiz ekran ile karşılacaksınız. Bu ekranda “Hizmet Dökümü Türü” bölümünden seçim yaparak tüm hizmetlererinizi görüntüleyebilirsiniz.

Geçmişte hizmetlerinizin yer aldığı farklı kurumlardaki primleriniz varsa eğer;

  • 4A tescil bilgileri
  • 4B tescil bilgileri
  • 4C tescil bilgileri

sekmelerini kullanarak pratik bir şekilde hizmetlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Tüm SGK Hizmet Dökümü

Ayrıca Barkodlu belge oluşturabilir istersenizde yazdır sekmesini kullanarak çıktısını alabilirsiniz.

yazar_sorusorHerhangi bir problemle karşılaşırsanız bize aşağıdaki bölümden yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , , , ,
Bu yazı en son 01 Eylül 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Konu hakkında yorumunuzu yazın


(e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır)

Tüm SGK Hizmet Dökümü (16 Yorum)

  1. Ben M. Yılmaz Çakırcalı, hizmet dökümü cetvelimde 1977 ve 1982 yılları arasında kesintisiz(ssk dan eylül 77 de emekli sandığına geçerek) başbakanlık kurumunda çalışmama rağmen, eksiklik görülmektedir. Mehmet Ümit Demirel isimli şahısla hizmet cetvellerimiz karışmıştır. 1997 yılında 1 in 4 kademesinden ek 3600 göstergeyle emekli olmama rağmen emsallerimden düşük maaş almaktayım. Bu üç konunun araştırılarak tarafıma bilgi verilmesini saygılarımla arz ederim.

  2. ssk ilk işe giriş tarihi 14.09.2000. Fakat bu tarihte sigorta girişim var ama şirket herhangi bir ücret ödememiş. 12.11.2002 tarihinde 22 günlük sigortam var. 15.01.2003 tarih ile 14.08.2011 tarihleri arasında resmi sigortalı olarak çalıştım. 15.08.2011 tarihinden bu yana emekli sandığına tabi görev yapmaktayım. Kurumum tarafından hizmet birleştirmem yapıldı. sorum şu 14.09.2000 tarihinden bu yana arada olan boşlukların prim ücretini kendim yatırabilmem mümkün mü? bu bilgiler doğrultusunda emekli olma şartlarım nelerdir. doğum tarihin 12.12.1978. iyi çalışmalar